KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

VIDEO: Australanka vychovaná lesbickými matkami vysvětluje, jak nešťastná bez otce byla

Žena, která vyrůstala se dvěma lesbickými matkami, povyprávěla o tom, jak ji během dětství negativně ovlivnil fakt, že vyrůstala bez otce. Podle Millie Fontanové (24), která se narodila díky dárcovství spermatu, není manželství stejného pohlaví pro děti dobré. 

...

Fontanová uvedla, že toužila po otci, i když ani neuměla popsat, kdo to vlastně je

Millie pohovořila o svých strastech už v roce 2015 během křesťanského setkání (Australian Christian Lobby), její řeč však začala kolovat sociálními sítěmi až nyní, kdy se téma homosexuálních rodičů stává terčem mnoha společenských a etických diskuzí. Ve své 13 minut trvající řeči Fontanová uvedla, že její svědectví je „přehlížené, protože nikdo nechce slyšet o druhé straně duhy.“

Millie uvedla, že je to „strana, o kterou se nikdo nezajímá, kde děti nejsou šťastné a vyrůstají pouze s představou o tom, jak by měla rodina správně vypadat.“ Fontanová řekla, že od útlého věku toužila po otci, i když ani neuměla popsat, kdo to otec vlastně je.


„Byla jsem si jistá, že miluji své rodiče, ale nedokázala jsem přesně ukázat na to, co mi vlastně chybí. Když jsem šla do školy, začala jsem pozorovat ostatní děti a jejich láskyplné vazby s otci a uvědomila jsem si, že mi něco takového chybí,“ vypověděla mladá žena.

„Po celou tu dobu mi ostatní lhali, bylo mi řečeno, že nemám otce, nebo že se neví, kdo to vlastně byl,“ řekla Millie s tím, že absence otce v jejím životě jí činila veliké problémy v potvrzení vlastní identity. „Když se rozhodovali o tom, jakou část mé identity je vhodné mi odhalit, vzali část ze mě a v místě, kde si ostatní děti doplňují své chybějící části identity a mohou si říct, že milují svou matku či otce, jsem já nic takového udělat nemohla,“ řekla Millie.

Dívka vychovávaná dvěma lesbickými matkami podotkla, že by páry stejného pohlaví měly být zodpovědné za to, jak vytvářejí své rodiny. „Momentálně je to můj hlavní problém s gay komunitou,“ řekla Fontanová začátkem roku v dokumentární sérii You Can't Ask That pro stanici ABC.

Millie strávila hodně času v cizích rodinách kvůli fascinaci heterosexuální rodinou

Milliin otec byl přítelem jedné z jejích matek ze střední školy a krom Millie s její matkou přirozeně počal i další dva bratry. „Byl otevřený vztahu s námi, pokud by k něčemu takovému mělo v budoucnu dojít,“ řeka Fontanová. „Ale bylo nám jasně naznačeno, že budeme bez otce,“ dodala.

Se svým otcem se Millie setkala, když jí bylo 11 let a bylo to také poprvé, co se během dospívání cítila alespoň trochu stabilní v otázce své identity. „Když jsem zjistila, kdo je můj otec, bylo to pro mě velice prospěšné. Mohla jsem pak dělat všechny věci, včetně chození do školy, s větší jistotou,“ podotkla Millie.

Mladá žena také popsala, jak moc času strávila v rodinách svých kamarádek, protože byla „fascinována strukturou heterosexuální rodiny.“ „Nemohla jsem nijak nahradit svého vlastního otce. Stále mi bylo jasné, že mi toho moc chybí,“ uvedla Australanka.

„Děti gay párů by měly mít právo znát oba biologické rodiče,“ tvrdí Fontanová

Ostatní děti, které rovněž vystupovaly v dokumentu You Can't Ask That, uvedly, že nikdy neměly pocit, že by jim něco chybělo kvůli tomu, že se jejich rodiče nedrželi tradičních genderových rolí. „Už nejsou padesátá léta a to ani pro heterosexuální páry,“ uvedl jeden z účastníků dokumentu. Ale Millie uvedla, že si uvědomila, že touží po rodiči, který by dělal ty „otcovské věci,“ jako například sport nebo grilování.

„Myslím si, že se hodně rodičů v gay párech snaží trochu maskulinizovat, aby tak vykompenzovali nedostatečnou roli otce,“ prohlásila Millie, která vzkázala, aby „každý, kdo chce získat anonymního dárce nic takového nedělal“.

Fontanová uvedla, že by rodiče stejného pohlaví měli mít děti pouze tehdy, bude-li mít dítě přístup k oběma biologickým rodičům. „My, děti rodičů stejného pohlaví, chceme naše matky i otce,“ řekla Millie. „Nechápu, proč společnost tolik odmítá tento přirozený koncept, který je naprosto přijatelný v každé jiné rodinné struktuře,“ dodala Fontanová. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (2 příspěvků)

Komentáře (2)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Nikdy se nevyplácí jít proti přírodě. Mnohanásobně se nám to vrátí v negativním smyslu.
Říkám o sobě, že jsem tolerantní. Nemám normálně nic proti homosexuálům, ale vše má své hranice: jsem zásadně proti tomu, aby měli děti ( i když kolikrát je mohou vychovávat láskyplněji než v některých tradičních rodinách), to zviditelňování v pochodech, extrémní domáhání se svých práv...