KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

VIDEO: Australská média zveřejnila záběry z útoku drogově závislého afghánského uprchlíka

Drogově závislý afghánský uprchlík, který v australském Melbourne najel do davu chodců a 19 z nich zranil, si podle policie stěžoval na „špatné zacházení s muslimy“ v této zemi. Média nyní vydala záběry z útoku, které zachytily bezpečnostní kamery.

...

Útočník, který trpěl závislostí na metamfetaminu, měl v minulosti duševní problémy

Děsivé video, které jako první zveřejnila australská televizní stanice 7 News, zachytilo přesně ten okamžik, kdy bílé SUV ve čtvrtek odpoledne vyjelo ze svého jízdního pruhu a najelo do nic netušících chodců poblíž frekventované stanice Flinders Street Station. Automobil srazil desítky lidí včetně čtyřletého chlapce a 83letého muže, lidé létali od kol auta jako kuželky.


Policie se zraněným útočníkem 

Útočník byl policií později identifikován jako Saeed Noori, který přišel do Austrálie v roce 2004 jako uprchlík z Afghánistánu. „Přišel do Austrálie jako uprchlík. Nikoliv s pašeráky, ale za pomoci oficiálního uprchlického programu,“ uvedl předseda australské vlády Malcolm Turnbull.


Když později ležel 32letý útočník na nemocničním lůžku pod policejním dohledem, hovořil prý o různých „hlasech a snech“. Krom toho poskytl vyšetřovatelům výpověď s tím, že své činy připsal „špatnému zacházení s muslimy“ v zemi.


Vyšetřující komisař Shane Patton uvedl, že Noori byl závislý na metamfetaminu a v minulosti měl duševní problémy. Vyšetřovatelé však zatím nenalezli žádné Nooriho extremistické či teroristické vazby.

Na místě byl zatčen další podezřelý, s útokem však nejspíš neměl nic společného

Afghánského útočníka zatkl policejní důstojník, který byl oslavován jako hrdina poté, co útočníka srazil po útoku k zemi. Policista se během tohoto zákroku zranil, později si za svůj čin vysloužil pochvalu od premiéra Victorie Daniela Andrewse.


Hrdinný policista (na snímku v kroužku) zrovna nebyl ve službě. Foto: Daily Mail

K útoku došlo na rohu ulic Flinders Street a Elizabeth Street, útočník zranil celkem 19 lidí, z toho 5 kriticky. Tento incident přišel ani ne rok poté, co jen kousek od tohoto místa zahynulo při podobném útoku šest lidí včetně tříměsíčního chlapce.


Na místo se ihned sjely záchranné jednotky, z 19 zraněných bylo 5 zraněno vážně

Noori byl v pátek odpoledne propuštěn z nemocnice a odvezen na policejní stanici v Melbourne, kde jej hodlají formálně vyslechnout detektivové, kteří doufají, že jej rovnou i obviní.


Na místě byl v době incidentu zatčen i další podezřelý - 24letý muž, který nesl v tašce tři nože. Policie však tvrdí, že tento muž nemá s incidentem nic společného.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek