KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

VIDEO: Až 500 migrantů bujaře slavilo překonání hraničního plotu ve španělské enklávě Ceuta

Několika stovkám migrantů se podařilo dostat se přes hraniční plot v Maroku a vstoupit tak na španělské území. Mnoho z těchto migrantů bylo při překonávání překážky zraněno, na místě zasahovala policie i záchranná služba. „Civilní stráž v Ceutě odhaduje, že do města vstoupilo až 500 migrantů,“ uvedly místní záchranné jednotky na svém Twitteru. 

...

Migranti vykřikovali oslavná hesla

Na videozáznamu z místa jsou vidět skupiny mladých mužů, kteří slaví úspěšný přechod hranic s křikem „Viva España“ nebo „Boza,boza“ (vítězství). Někteří muži se zahalili do španělské vlajky, jiní si vzali vlajku Evropské unie. Spousta z nich byla bosá nebo jen částečně oblečená, ale to jim nebránilo v tom, aby se radovali ze svého úspěšného vstupu na evropské území.


Místní bezpečnostní složky uvedly, že mnoho migrantů bylo po překročení hraničního plotu zraněno, stejně jako několik členů bezpečnostních sil.

Poslední podobný pokus migrantů o překonání hranic se odehrál na Nový rok, kdy se více než 1 000 migrantů pokusilo přelézt dvojitý plot mezi Marokem a Ceutou během násilného útoku, kdy jeden ze strážníků přišel o oko.

Není jasné, jak se místní migrační centrum s takovým návalem nově příchozích vypořádá

Španělská území v Africe - Ceuta a Melilla - jsou pro africké migranty vstupními body k lepšímu životu v Evropě. Migranti se sem snaží dostat přelézáním plotu, plaváním podél pobřeží nebo schováváním se ve vozidlech.


Enkláva Ceuta byla obklopena dvojitým drátěným plotem, který je osm kilometrů dlouhý a 6 metrů vysoký a opatřen je i ostnatým drátem, který způsobuje nejvíce zranění.


Mnoho migrantů bylo po překonání plotu zraněno, ale šťastných, podobně jako tento muž.

Migranti, kterým se podařilo dostat na španělské území, by nyní měli zamířit do centra známého jako CETI, které nabízí přistěhovalcům tři jídla denně, lekce španělštiny i psychologickou podporu. Není však jasné, jak se centrum vypořádá s tak velkým počtem nově příchozích.


Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail / The Local

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek