KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

VIDEO: Bezpečnostní kamera zachytila moment, kdy migranti prorazili španělský hraniční plot v Maroku

Španělská pohraniční stráž se musela vypořádat s ošklivým zraněním jednoho ze svých členů, který se snažil zabránit davu migrantů v překročení hranic na přechodu El Tarajal na hranici španělské enklávy Ceuta s Marokem. Strážný si zlomil nohu, zatímco si horda migrantů probojovala svou cestu přes hranice. Podobných incidentů přibývá, migranti jsou ve své snaze dosáhnout EU stále úspěšnější. 

...

Migranti se probojovali přes hraniční bránu

K incidentu došlo v neděli v noci na hraničním přechodu El Tajaral ve španělské enklávě Ceuta na pobřeží severní Afriky. Na videu je vidět, jak si velká skupina migrantů prosadila svou cestu přes hraniční bránu za přítomnosti pohraničních stráží.

I když se bezpečnostní složky snažily davu zabránit v tom, aby se přes plot dostal, několika migrantům se to podařilo. Při pokusu o zastavení migrantů si jeden ze strážníků ošklivě zlomil nohu. Podle televizní stanice El Faro Ceuta si zlomil holenní kost a následně musel podstoupit operaci.

Celkově se podařilo hranici překročit více než 100 migrantům, konkrétní čísla hovoří o 186 jedincích. Ceuta a Melilla se staly oblíbeným cílem migrantů ze subsaharské Afriky, kteří se tudy chtějí dostat na území EU.

Hranice se letos pokusilo přejít přes 7 000 migrantů

Počtu přechodů v posledních letech přibývá, v lednu na pohraniční plot zaútočilo až 1 100 jedinců, přičemž bylo zraněno kolem 50 marockých a španělských pohraničních strážníků. Španělská vláda pak popsala tento incident jako „násilný a organizovaný.“

K podobným událostem pak došlo i v únoru letošního roku, kdy se stovkám dalších migrantů podařilo úspěšně dostat přes hranice. Minulý týden se to podařilo zhruba sedmi desítkám jedinců, tento týden to bylo přibližně dalších 180. Červený kříž uvedl, že se za letošní rok pokusilo do Ceuty a Melilly dostat zhruba 7 400 migrantů, zatímco za stejné období loňského roku to bylo jen 3 600. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek