KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

VIDEO: Bývalý americký voják zachránil dívku z rukou ISIS uprostřed přestřelky v Mosulu

Bývalý člen amerických speciálních jednotek, který se stal humanitárním pracovníkem, provedl hrdinský čin, když uprostřed ostré přestřelky zachránil malou dívku z rukou Islámského státu. K události došlo v Mosulu během přestřelky mezi členy Free Burma Rangers a islamisty. 

...

Zachránce si všiml, že se mezi mrtvými těly něco hýbe

Odvážným zachráncem malého děvčátka se stal David Eubank (56), který pomáhal iráckým civilistům během útoku spojeneckých jednotek proti Islámskému státu ve snaze získat Mosul pod kontrolu po dlouhých 8 měsících obléhání.

Eubank uvedl, že spolu s ostatními vojáky narazil na skupinku civilistů, které zastřelil ostřelovač z ISIS. Bývalý voják si všiml, že se mezi těly něco hýbe a že se jedná o batole a o něco větší dívku. V získaných záběrech je vidět, jak odvážný muž vyběhl zpoza tanku, aby dívku zachránil, zatímco jej další dva vojáci kryli střelbou z kulometů.


Eubank (vpravo) vybíhá zpoza tanku, aby dívku zachránil. Foto: Daily Mail

„Pomyslel jsem si, že pokud zemřu za takové situace, moje žena i děti to pochopí,“ řekl Eubank v rozhovoru pro Los Angeles Times. Pouze s přilbou na hlavě a neprůstřelnou vestou se David vrhl do zóny smrti, odkud odnesl dívenku s mašlemi ve vlasech.

Pak se na místo vrátil ještě jednou, aby našel i batole, ale to se mu nepodařilo. Tým se snažil zachránit ještě jednoho zraněného muže, ale ani ten ostrou přestřelku nepřežil.


Celá Eubankova rodina žila v Iráku jen kilometr od bojové fronty

Eubank, který založil křesťanskou humanitární skupinu Free Burma Rangers poté, co odešel z armády, vede tuto skupinu společně se svou ženou Karen a třemi dětmi ve věku 16, 14 a 11 let.


Eubankova dcera Sahale (16) se zachráněnou dívenkou

David se rozhodl odejít do Mosulu poté, co slyšel o krutém zacházení se zdejšími civilisty ze strany ISIS. „Věřím, že mě sem poslal bůh a nemyslím při tom na bezpečnost,“ uvedl Eubank.


Eubank se v Iráku věnuje záchraně a pomoci civilistům

Nedlouho poté, co David dívku zachránil a vrátil se spolu s rodinou do USA, uvedl, že už myslí na další iráckou misi. Na té poslední s sebou měl i celou svou rodinu, jeho manželka vyučovala jeho děti (Sahale, Suuzane a Petera) v místnosti nad lékařskou klinikou jen kilometr od fronty. 


David Eubank se svou rodinou v Iráku

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek