KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

VIDEO: Desítky afrických migrantů vystoupily na španělské pláži před šokovanými turisty

Loď s několika desítkami afrických přistěhovalců přistála na jedné ze španělských pláží, kde si turisté užívali moře a sluníčka. Migranti vyskákali z černého nafukovacího člunu a před zraky šokovaných turistů se rozprchli dřív, než na místo přijela policie. 

...

Vylodění migrantů na španělských plážích není obvyklé

Záběry ukazují, jak migranti vyskočili z nafukovacího člunu na pláži ve španělském Cádizu poté, co se jim podařilo přejet Gibraltarský průliv. Skupině se podařilo opustit pláž ještě před tím, než na místo dorazily policejní hlídky.


K incidentu došlo ve středu odpoledne. Na videu je vidět, že jakmile se provizorní plavidlo dostalo do mělkých vod, jeho osazenstvo z něj začalo ihned vyskakovat. Jedna z přihlížejících turistek se na to konto zeptala: „Co se to děje?“

Carlos Sanz, který video natočil, si zrovna užíval v Cádizu dovolenou. Sanz uvedl, že skupina zmizela z pláže velice rychle a policie dorazila až moc pozdě. 

Vylodění afrických migrantů na španělských plážích není vůbec běžné, dochází k tomu spíše ve španělských enklávách Ceuta a Melilla ležících na africkém kontinentu.

Proces zažádání o azyl je dle migrantů v pevninském Španělsku rychlejší než v jeho enklávách

Ceuta a Melilla jsou jedinými oblastmi EU, které mají pozemní hranici s Afrikou (konkrétně s Marokem). Migranti se tudy pravidelně snaží dostat na území EU, čehož dosahují přelézáním hraničních plotů, plaváním podél pobřeží nebo skrýváním ve vozidlech.

V uplynulých dnech došlo k několika pokusům o dosažení Ceuty, při posledním pokusu se přes hranice dostalo přes 180 jedinců. Jakmile se migranti dostanou na španělské území, jsou odvezeni do přijímacích středisek, kde mohou požádat o azyl.


Mnozí z nich se však snaží dostat se do pevninského Španělska, protože jsou přesvědčeni o tom, že je proces v Ceutě až příliš zdlouhavý. Přistěhovalci ze subsaharské Afriky se také bojí toho, že by mohli být navráceni zpět do Maroka.  

V úterý nalezla španělská policie celkem 30 marockých a alžírských migrantů v několika vozidlech mířících na trajektu do Španělska. Vyšetřovatelé použili k jejich nalezení detektory srdečního tepu spolu se psy.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek