KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

VIDEO: Dramatický okamžik, kdy policie zastřelila londýnské útočníky krátce po útoku na kolemjdoucího

Na veřejnost se včera v noci dostaly děsivé záběry, které ukazují zásah proti třem teroristům, kteří zaútočili na nevinné lidi v centru Londýna. Ve videu je vidět, jak teroristy zasáhla sprška kulek krátce poté, co se pokusili ubodat jednoho z kolemjdoucích. 

...

Policisté vystříleli na teroristy zhruba 50 nábojů

Záběry z bezpečnostních kamer ukazují poslední chvíle teroristů Khurama Butta (27), Rachida Redouana (30) a Youssefa Zaghby (22), kteří s noži zaútočili na kolemjdoucí v Borough Market v Londýně. Na videu je vidět, jak se teroristé pokusili napoprvé neúspěšně vstoupit do hospody Wheatsheaf, kde jim v tom zabránili zaměstnanci, kteří zablokovali dveře.

Poté se útočníci vrátili zpět na ulici a pokusili se pobodat dalšího z kolemjdoucích. V tu chvíli už na místo přijela policie, která ihned zahájila palbu. Na teroristy se sneslo zhruba 50 nábojů, na místě byli mrtví. Muž, kterého útočníci pobodali, se mezitím překvapivě postavil na nohy a utekl do bezpečí. 

Teroristé se chtěli pokusit dostat do hospody Wheatsheaf poté, co už zavraždili 8 lidí a desítky dalších zranili. Když jim bylo zaměstnanci hospody zabráněno ve vstupu, všimli si muže v tmavé košili a světlých kalhotách jdoucího po silnici. První z útočníků, nejspíš Youssef Zaghba, se na kolemjdoucího muže vrhl a začal jej bodat do trupu.


Není známo, zda pobodaný kolemjdoucí útok přežil

Oběť poté upadla na zem a k útoku se přidal i druhý z útočníků, Khuram Butt a po něm i Rachid Redouane. V tu chvíli už na místo přijela policie, zatímco se ostatní kolemjdoucí snažili útočníky od jejich oběti odehnat za pomoci židlí. Z jedoucích policejních aut se zbraněmi v rukou vyběhli tři policisté, jeden z nich se poté zaměřil na Butta, další dva na Zaghbu a Redouana.


Těla Redouana (vpravo) a Zaghby po zásahu policie. Foto: Daily Mail

Jako první byl zastřelen Redouan, který i s policistou spadl na zem. Policista se ihned postavil na nohy a do útočníka ještě kopl, aby se ujistil, že je mrtvý. V tom samém okamžiku se postavil na nohy i pobodaný muž, který utekl do bezpečí. Stále však není jasné, zda oběť útok přežila. Později se objevila fotografie zraněného muže v podobném oblečení, kterého ošetřovali lékaři. Jeho identita však nebyla zjištěna.


Identita muže na snímku nebyla potvrzena, není jasné, zda se jedná o pobodaného muže z videa

Zhruba 5 vteřin poté, co pobodaný muž utekl, přijelo další policejní auto se třemi policisty, k nimž se připojili další dva a společně teroristy postříleli. Během několika okamžiků tak bylo ukončeno řádění džihádistů, kteří nejprve na London Bridge najeli dodávkou do lidí a poté s noži zaútočili proti náhodným civilistům bavících se v barech a hospodách v prostorech historické tržnice Borough Market. Krom 8 obětí teroristé zranili dalších 50 lidí


Borough Market ráno po útoku

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek