KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

VIDEO: Džihádističtí rodiče se loučí s dcerami předtím, než tu 7letou dálkově odpálí na policejní stanici

Video zachycuje moment, kdy džihádističtí rodiče naposledy políbili své dcery na rozloučenou krátce předtím, než jedna z nich vešla do budovy syrské policejní stanice a byla odpálena dálkovým detonátorem.

...

Záběry ukazují fanatického muže, který své dvě dcery ve věku 7 a 9 let poučuje o tom, jak provádět sebevražedné bombové útoky. Poté děti obejme žena v burce. Zanedlouho poté vstoupí jedna z dcer, pravděpodobně mladší z dvojice, do budovy policejní stanice v syrském hlavním městě Damašku, načež je zabita výbuchem.

Zatímco extremista mluví k dětem a před černobílou vlajkou jim vymývá mozky, v pozadí videa je slyšet hudba. Obě dívky poté řeknou „Allahu akbar“ a následuje další záběr, kde dívky objímají svou matku a opouští místnost, při čemž jsou oblečeny v pláštích a vlněných pokrývkách hlavy.

Krátce poté, 16. prosince, vešla sedmiletá dívka poklidně do budovy policejní stanice v Damašku, aby zemřela po následné explozi, která zranila také 3 policisty. Výbušnina na dívčině těle byla odpálena na dálku.

Syrští novináři informovali, že dvěma dospělými jsou manželé, kteří jsou také rodiči zmíněných dvou dívek. Dále také spojili jednu z dívek s páteční explozí na policejní stanici.

Na jednom videozáznamu lze vidět, jak matka opakovaně objímá své dcery, které pojmenovali Islam a Fatima. Muž, který videozáznam pořizuje, se ženy zeptá, proč posílá své děti k džihádu, když jsou ještě tak mladé. Žena odpoví, že „když přijde na džihád, nikdo není mladý, protože by se ho měl účastnit každý muslim“. Muž se poté modlí k Alláhovi, aby přijal oběť, kterou žena přináší.

Ve druhém videu se údajný otec zeptá jedné ze svých dcer, co dnes udělá. Dcera mu odpoví, že provede sebevražedný bombový útok v Damašku.

Se zjevným odkazem na autobusovou evakuaci povstaleckých bojovníků a obyvatelů Aleppa, která proběhla minulý týden, se muž jednoho z dětí zeptá: „Neměly byste nechat bojovat muže? Nebo všichni uprchli v autobusech?“ A později ještě dodá: „Nebudete se bát, protože půjdete do nebe, že?“ A jedna z dívek odpoví jednoduše: „Ano.“

Doposud není jasné, která džihádistická skupina za tímto útokem stojí.


Autor: VoZ

Zdroj: DailyMail / YouTube

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek