KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

VIDEO: Egyptská popová zpěvačka poslána do vězení za „pohoršující videoklip“

Egyptská zpěvačka známá jako Shyma (21) byla káhirským soudem poslána do vězení za svůj klip, v němž spoře oděná pojídala banány či jiné ovoce před skupinou mladých mužů. Zpěvačka rovněž obdržela pokutu 10 000 egyptských liber (12 000 Kč), trest si odpyká i režisér klipu Mohamed Gamal. 

...

Videoklip byl široce probírán i v hlavních egyptských médiích

Shyma, vlastním jménem  Shaimaa Ahmedová, byla zatčena dne 18. listopadu poté, co se objevilo mnoho stížností na její hudební klip k písni „I Have Issues“. Dívka se ve videu objevuje ve spodním prádle, přičemž se zde nachází sexuální podtext například v podobě pojídání banánu před skupinou mladých mužů.

Video bylo v konzervativním Egyptě široce diskutováno na sociálních sítích a dokonce i v televizním vysílání a dalších médiích. Například týdeník Youm7 ve svém článku k videu napsal, že Shyma představuje „zkaženost mladé egyptské generace“.

Soud uložil zpěvačce i režisérovi klipu dvouletý trest odnětí svobody

Zpěvačka se mezitím v příspěvku na Facebooku za videoklip omluvila s tím, že nečekala takovou reakci. „Vůbec jsem nepředpokládala, že by se něco takového mohlo stát a že bych mohla čelit tak silnému útoku ze všech stran, jakožto mladá zpěvačka, která o této kariéře snila už od útlého věku,“ uvedla Ahmedová.

Egyptské úřady pod vedením prezidenta Abd al -Fattáha as-Sísího se často zaměřují na umělce prostřednictvím zákonů ohledně dodržování morálky. Například v roce 2015 soud poslal do vězení tanečnici účinkující v klipu k písni Let Go of My Hand, a to za „pohoršování veřejnosti“.

Shyma byla původně poslána do vazební vesnice jen na několik dní, nyní si však od soudu vyslechla verdikt, který ji poslal do vězení na dva roky. Zpěvačka i režisér klipu se nyní mohou vůči tomuto rozhodnutí odvolat.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek