KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

VIDEO: FSB zatkla staršího bratra podezřelého organizátora útoku na petrohradské metro

Ruská Federální služba bezpečnosti (FSB) zatkla ve středu muže jménem Akram Azimov, který je starším bratrem podezřelého organizátora bombových útoků v metru v Petrohradu. Azimov měl údajně zajistit převod peněz, které útok, po němž zemřelo 14 osob, financovaly.

...

Akram Azimov pochází z Kyrgyzstánu, kde se roku 1988 narodil. Ruští agenti jej zatkli v městě Odincovo u Moskvy. Informaci o zatčení zveřejnila kancelář FSB pro komunikaci s medii.

„Akram Azimov napomáhal přesunu prostředků, které byly použity k přípravě teroristického útoku a pomohly zajistit komunikační kanály na mezinárodní teroristické organizace,“ napsala bezpečnostní agentura ve svém prohlášení.

Jiné vyjádření pocházející od ruské Vyšetřovací rady tvrdí, že Azimov měl u sebe při zatčení polní granát RGD-5 a aktuálně je vyslýchán za účelem „zjištění jeho role na zločinu a všech dalších skutečností vztahujících se k tomu.“

Azimovův mladší bratr Abror Azimov (narozen 1990) byl zatčen v pondělí, když jej rovněž FSB přemohla a zajistila jeho zbraň. Abror již údajně soudci během předběžného slyšení řekl, že pouze poslouchal rozkazy, jejichž smysl nedokázal pochopit.

Ruské bezpečnostní složky již dříve v dubnu zatkly celkem 8 osob podezřelých ze zapojení do petrohradského útoku.


Autor: ToD

Zdroj: RT

Foto: YouTube

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek