KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

VIDEO: Italská televize zveřejnila záběry neziskové organizace spolupracující ve Středomoří s pašeráky

Italský televizní program Matrix vysílaný na Canale 5 odvysílal záběry, o nichž tvrdí, že zobrazují spolupráci mezi záchrannou nevládní organizací Save the Children a obchodníky s lidmi. Ve videu jsou vidět pašeráci, kteří pomáhají migrantům dostat se z velké dřevěné lodi na loď, kterou měla pronajatou právě zmiňovaná nezisková organizace. K události mělo dojít u pobřeží Libye. 

...

Jeden z pašeráků hrubě napadal přemisťované migranty

Migranti, kteří byli převedeni na loď organizace Save the Children, pocházeli dle vzezření ze subsaharské Afriky, zatímco pašeráci byli severoafrického či arabského vzhledu. Na záběrech je vidět, jak jeden z mužů severoafrického vzhledu hrubě napadal jedince na dřevěné lodi před tím, než je odvedl na loď nevládní organizace.

Jedná se o podobnou situaci, jako v případě německé nevládní organizace Jugend Rettet, které německá vláda za spolupráci pašeráky nechala zabavit loď.

Organizace Save the Children je jednou z mála nevládních záchranných organizací, která ve své činnosti pokračuje i poté, co se libyjská pobřežní hlídka snaží práci nevládních organizací na moři překazit.


Mluvčí neziskové organizace spolupráci s pašeráky popřel

Italská vláda mezitím zavedla přísnější kodex chování pro lodě nevládních organizací výměnou za povolení používat italské přístavy. Zatímco mnozí připisují Italům a Libyjcům výrazné snížení toku migrantů z Libye a severní Afriky, jiní tvrdí, že skutečným důvodem je to, že Italové vyplácejí bývalé pašeráky.

Mluvčí společnosti Save the Children uvedl: „Nekomunikujeme s obchodníky s lidmi či s pašeráky. Naším jediným posláním je zachránit životy lidí, zejména dětí, které unikají násilí, pronásledování a chudobě.“

„Během našich operací bylo zachráněno téměř 9 000 lidí včetně 1 000 dětí, z nichž 80 % nemělo žádný doprovod,“ dodal mluvčí.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek