KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

VIDEO: Italští fotbalisté budou po 60 letech chybět na Mistrovství světa. Švédský tým při oslavách šílel

Squadra azzurra se na fotbalový šampionát v Rusku příští rok nepodívá. Mistři světa z roku 2006 nedokázali v pondělním zápase baráže přelstít švédského gólmana a remíza 0:0 jim společně s porážkou z prvního duelu 0:1 postup na Mistrovství světa zhatila. Švédové se na něj naopak znovu kvalifikovali po 12 letech.

...

Čtyřnásobní mistři světa z Itálie se na prestižní turnaj nepodívají teprve podruhé v historii, kdy chyběli pouze na prvním mistrovství světa v roce 1930 v jihoamerické Uruguayi.

Italský tisk již stihl prohru národní reprezentace označit za „apokalypsu“, která nemá obdoby. Kapitán týmu brankář Gianluigi Buffon po zápase v slzách potvrdil, že to byl jeho poslední reprezentační start a rozhodl se po této sezoně ukončit kariéru.

Zato Švédsko prožívá okamžiky euforie. Porážka jednoho z nejúspěšnějších týmů světa v severské domovině i na samotném hřišti mocně rezonovala.

Švédský tým začal na hrací ploše již vteřiny po závěrečném hvizdu bujaře oslavovat. Jeho hráči málem převrátili komentátorský TV stolek, jedna z opor týmu Mikael Lustig se v dobré náladě pustila i do tance. Takhle vypadá pravá radost…

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek