KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

VIDEO: Meteorologický balón se v 11,5 kilometrech potkal s dopravním Airbusem

Na internetu se objevily úžasné záběry z meteorologického balónu, který na nebi nad USA ve výšce přes 11 kilometrů jen o pár set metrů minul dopravní Airbus A319.

...

Balón měl na sobě připevněnou GoPro kameru, která zaznamenala letoun aerolinek Delta Airlines, jak se nad Newarkem ve státě New York přiblížil meteorologickému zařízení na velmi krátkou vzdálenost.

Let 159 se nacházel v letové hladině pouhých 300 metrů na balónem, který se v tu dobu vznášel ve výšce 11,5 kilometru. Informace přinesl provozovatel balónů Overlook Horizon High Altitude Balloons (OHHAAB). K události došlo 26. března letošního roku, Airbus byl na cestě z Bostonu do Detroitu.

Výškový balón OLHZN-5 se ocitl v „extrémně blízké vzdálenosti“ od letadla, které se v té době nacházelo 70 minut od startu. Společnost OHHAAB dodala, že se striktně řídí všemi regulacemi Federálního úřadu pro letectví (FAA), které se týkají bezpilotních balónových letů.

OLHZN-5 byl již pátým výškovým balónem, který společnost OHHAAB vypustila. Před koncem června chce společnost vypustit již svůj 7 balón, OLHZN-7.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek