KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

VIDEO: Mladý pandí samec štěstím bez sebe poté, co mu ošetřovatelé postavili ve výběhu sněhuláka

Chovatelé Torontské zoo se rozhodli udělat radost jednomu ze svých pandích svěřenců, a tak postavili mladému pandímu samci jménem Da Mao sněhuláka na hraní. Da Mao nejdříve začal sněhuláka škrábat, poté sebral odvahu a vylezl na něj. Zimní radovánky tak pro něj dostaly zcela nový rozměr. 

...

Video vyvolalo nadšené reakce

Video pandího dovádění bylo Torontskou zoo sdíleno na Facebooku a má už několik stovek tisíc zhlédnutí. Da Mao se nejprve se sněhulákem seznamoval opatrněji, trochu jej poškrábal a poté vylezl až na jeho vrchol. Z něho pak sice neohrabaně spadl, ale to ho neodradilo od opětovného výstupu na jeho vrchol.

Video si vysloužilo radostné reakce, například Dan Pinckard napsal: „Je to tak vtipné! Jeho velikost je opravdu působivá, když stojí na zadních nohou.“ Není to poprvé, co si Da Mao takto užívá sněhu. Zoologická zahrada letos v únoru natočila video, na kterém si pandí osazenstvo užívá čerstvě napadeného sněhu.

Kanadská zoo se pyšní dvěma odchovanými pandími mláďaty

Pandí samec Da Mao žije v Torontské zoo od března roku 2013, do Kanady přicestoval spolu s další pandou jménem Er Shun z Číny. Obě pandy budou v Torontské zoo do roku 2018. Samička Er Shun porodila v říjnu loňského roku dvě mláďata poté, co byla uměle oplodněna spermatem odebraným Da Maovi. Bylo to vůbec poprvé, kdy se v Kanadě narodila pandí mláďata.

„Jsme velmi hrdí, že se můžeme takto podílet na zachování tohoto ohroženého druhu,“ uvedl ředitel zoo John Tracogna. „Torontská zoo má jedinečné a velice úspěšné reprodukční programy. Tento historický porod je svědectvím o odhodlání a nadšení našich odborníků, kteří každý den neúnavně pracují na tom, aby zajistili přežití řady ohrožených druhů,“ dodal Traconga.


Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek