KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

VIDEO: Několik útočníků napadlo policistku z Paříže, celý incident si násilníci natočili

Hrůzný videozáznam zobrazuje pařížskou policistku, kterou napadlo několik mladých útočníků. Ti do ní opakovaně kopali, křičeli na ni a vše si natáčeli. Napaden byl i velitel policistky, k incidentu došlo na pařížském předměstí Champigny-sur-Marne v pondělních ranních hodinách. 

...

Prezident Macron slíbil, že dostane viníky před soud

Nejmenovaná policistka byla natočena členy gangu, kteří do ní nemilosrdně kopali a pokřikovali na ni. Záběry byly následně umístěny na internet samotnými útočníky. Ošklivě zbit byl i kolega policistky, který musel dokonce vytáhnout svou zbraň, z níž ale nakonec nevystřelil.

Záběry umístěné na sociálních sítích vyvolaly pobouření po celé Francii, přičemž prezident Emmanuel Macron přislíbil, že dostane viníky před soud. „Ti, kteří se dopustili tohoto zbabělého lynčování policistů, kteří v noci z 31. prosince vykonávali svou povinnost, budou nalezeni a potrestáni,“ uvedl Macron.

Napadení policisté byli přivolání k potyčce u domu v Champigny-sur-Marne, kde se odehrával silvestrovský večírek. Na ulici před dům vyběhlo několik lidí, kteří mezi sebou měli konflikt. Jakmile na místo dorazila policistka s kolegou, oba byli rovněž napadeni.

Gang poničil i policejní auto, které převrátil na střechu

Útočníci si natočili, jak kopali do ženy, která se před nimi snažila krýt. Zbit byl i její kolega, to však nebylo zaznamenáno na kameru. Na pomoc policistům nakonec přišli další kolegové, kteří přivolali záchranku. Oba napadení policisté utrpěli několik zranění, ale žádná z nich policisty neohrozila na životě.

Útočníci ještě zničili policejní auto a poté utekli do ulic nedalekého sídliště. Policejní důstojník se snažil před útočníky chránit slzným plynem, ale moc mu to nepomohlo. „V jeden okamžik vytáhl zbraň, ale nevystřelil z ní. Policistka bude muset být nyní mimo službu nejméně týden, policejní kapitán minimálně 10 dní,“ uvedl policejní zdroj.

Francouzský ministr vnitra Gerard Collomb uvedl, že s napadenými policisty mluvil. „Děláme vše pro to, aby byli pachatelé zadrženi a odsouzeni. Zaútočit na naše bezpečnostní síly je jako napadnout naši republiku,“ řekl ministr. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek