KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

VIDEO: Pasažéři přistihli letušku ze společnosti Emirates, jak nalévá nedopité šampaňské zpět do lahví

Video, které ukazuje letušku prestižní letecké společnosti Emirates nalévat nevypité šampaňské zpět do lahve, vzbudilo na internetu velký poprask. Záznamy, které byly pořízeny v obchodní třídě, ukazují, jak žena znovu doplnila lahev ze sklenic, které přinesla zpět od pasažérů. Aerolinky následně uvedly, že záležitost prošetří. 

...

Mnoho lidí se letušky zastalo

Video natočil ruský cestující Yevgeny Kayumov na palubě letu A380, zatímco cestoval obchodní třídou do Dubaje. Pasažér následně napsal na svůj Instagram, kam video nasdílel: „Toto video jsem natočil omylem a vůbec jsem si v tu chvíli nevšiml, že letuška nalévá nedopité šampaňské zpět do lahve.“

„Je to snad obvyklá praxe u Emirates?“ zeptal se  Kayumov. Na to se strhla vlna diskuze s mnoha odlišnými názory od těch, podle nichž by to mohlo stát letušku práci až po ty, že na tom vlastně „není nic špatného.“

„Někdo jiný by to jednoduše vylil do dřezu, což by bylo naprosté plýtvání. Možná by bylo mnohem elegantnější, kdyby se něco takového dělo v kuchyňce namísto v baru,“ napsal jeden z uživatelů sociální sítě. „Každopádně je to dobré pro společnost Emirates, že má takto zodpovědnou posádku, jakou je tato dáma,“ dodal.

Zdá se však, že aerolinky jsou jiného názoru. „Společnost Emirates se vždy snaží poskytovat špičkovou kvalitu svých služeb. To, co je zobrazeno na tomto videu, rozhodně neodpovídá standardům naší kvality. V současné době tento incident vyšetřujeme,“ napsala společnost ve svém prohlášení.


Podle některých názorů se jedná jen o způsob následné likvidace nápoje

Zdá se, že se jednalo o šampaňské, které je pasažérům nabízeno zdarma při nástupu do letadla. Na sociální sítí Reddit někteří uživatelé uvedli, že použít znovu slité šampaňské by bylo „nechutné.“ Dle některých názorů se však jedná o vhodný způsob likvidace nevyužité kapaliny.

„Já jsem letuška a myslím si, že se tato žena snažila přelít nevypité šampaňské zpět do lahve proto, aby se zlikvidovalo ještě před tím, než letadlo vzlétne,“ uvedla jedna z komentujících. „Nemůžeme vylívat tekutiny, dokud jsme ještě na zemi. Vsadím se, že to nalévají všechno zpět do lahví, aby to tam mohli udržet namísto toho, aby to všechno vylili do koše a vše se tak promočilo ještě před odletem,“ podotkla letuška.

„Jako zaměstnanec letecké společnosti vím, že neexistuje, že by si letuška vzala šampaňské pro svou potřebu, nebo že by jej použila později (kvůli zdravotním předpisům, zaměstnaneckým pravidlům…),“ napsal další diskutující. „Téměř určitě nalévá zbytky zpět do lahve, aby je pak mohla najednou vylít do dřezu,“ dodal uživatel.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek