KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

VIDEO: Policisté přemohli útočníka, který s nožem za pokřiku „Alláhu Akbar“ zaútočil na jednoho z nich

K dramatickému okamžiku, který zachytily bezpečnostní kamery, došlo na španělsko-marockých hranicích. Podezřelý muž zde s nožem v ruce napadl jednoho z policistů, další mu přispěchali na pomoc. Muž údajně vykřikoval „Alláhu Akbar“ i další arabské fráze. 

...

Útok už potvrdil španělský ministr vnitra

Na videu jsou vidět policisté, kteří se snaží za pomoci štítů a obušků útočníka v modrém tričku a světlých šortkách zneškodnit. V jednu chvíli se jednomu z policistů podařilo vzít do ruky bílou dopravní bariéru a hodit ji útočníkovi přímo na hlavu. To srazilo podezřelého muže na zem.

Zbývající policisté poté útočníka obklopili a zatkli. Španělský ministr vnitra Juan Ignacio Zoido útok potvrdil a uvedl, že byl jeden z policistů zraněn. „Policie zatkla jednoho muže, který zaútočil nožem na policistu na hraničním přechodě Beni Ansar,“ uvedl ministr.


Muž je nejspíš marockého původu

Muž považovaný za Maročana byl zadržen poblíž Melilly, vyšetřovatelé incident prošetřují.  K útoku došlo v 7:45 ráno, když se muž přiblížil k hlídkujícím policistům. Těm poté začal vyhrožovat a jednoho z nich bodl do ruky.

Mellila, která leží poblíž Ceuty, je španělskou enklávou nacházející se na území Afriky. Jedná se o místo, kudy se migranti z Afriky snaží dostat do Evropy. Pokusy o vstup do těchto španělských území už vedly k mnoha zraněním i k několika smrtelným případům. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek