KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

VIDEO: Předseda islámské organizace odmítl v televizi podat ruku norské ministryni

Předseda norské sunnitské muslimské organizace si odmítl potřást rukou s ministryní pro migraci poté, co se spolu setkali v televizní debatě. Zakladatel a vůdce kontroverzní organizace Islam Net odmítl zareagovat na napřaženou ruku ministryně, která se s ním chtěla po příchodu do televizního studia pozdravit.

...

Na setkáních organizace Islam Net bývají diváci rozděleni dle pohlaví

Poté, co si norská ministryně pro migraci a integraci Sylvi Listhaugová po příchodu do studia potřásla rukou s hostitelem pořadu, napřáhla svou pravici i k vůdci islámské organizace Fahadu Qureshimu. Namísto pozdravu se však dočkala jen kytice. Když natáhla k muži ruku ještě blíž, on tu svou jen přiložil na srdce a ruka ministryně zůstala bez odezvy viset ve vzduchu.

Quershi něco takového neudělal poprvé, už dříve v Norsku vyvolal svým kontroverzním chováním rozruch. Jeho organizace, která je zastoupena v několika norských městech, je zaměřena především na představování islámu studentům a vysvětlování mnoha „nedorozumění“ ohledně tohoto náboženství.

Vůdkyně norské Strany pokroku není první ženou, k níž se muž sunnitského vyznání zachoval netaktně. Celá jeho organizace je známa tím, že se na jejích veřejných setkáních diváci oddělují na základě pohlaví.

Quershi mimo jiné prosazuje trest smrti pro homosexuály

Quershi se netají tím, že podporuje popravu homosexuálů a těch, kteří se dopouštějí cizoložství. Předseda islámské organizace tvrdí, že je to ten správný trest a měl by být prováděn všude. Známá je i jeho nechvalně proslulá reakce na teroristický útok proti redakci francouzského satirického časopisu Charlie Hebdo. Po útoku veřejně roztrhal kopii časopisu se slovy, že provedený útok sice odsuzuje, ale novináři zároveň porušili svobodu projevu tím, že zesměšnili proroka Mohameda.

Téma mužů a žen, kteří se z náboženských důvodů zdráhají zdravit nebo spolu vycházet, je v Evropě jedním z ožehavých rozporů, které vedly k několika veřejným skandálům. Například ve Švédsku si jedna z muslimských učitelek odmítala potřást rukou se svými mužskými kolegy, ředitel školy následně rozhodl, že se z její strany jedná o diskriminaci.

Podobný případ se odehrál i jinde v této zemi, když si mužský zaměstnanec odmítl potřást rukou se svými kolegyněmi a namísto toho si jen přikládal ruku na srdce tak, jako to v televizním studiu udělal i Quershi. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek