KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

VIDEO: Řidiči v Iowě byli svědky úmrtí splašených jelenů, kteří ze strachu skočili z mostu

Řidiči jedoucí po jedné ze silnic v americké Iowě byli svědky strašného okamžiku, kdy stádo „zpanikařených“ jelenů přeběhlo přes silnici a následně skočilo z mostu vstříc smrti. K nešťastné události došlo v neděli, žádné ze zvířat skok z mostu nepřežilo. 

...

Autorka videa uvedla, že ještě nikdy neviděla takto splašené stádo

Video splašených jelenů zveřejnila na svém Facebooku Catherine Veerhusenová, která uvedla, že k události došlo kolem 15:15, když jela spolu se svým mužem po silnici v Cedar Rapids.


Na videu, které žena pořídila, je vidět několik jelenů a laní splašeně přebíhajících přes silnici a následně skákajících dolů z mostu. „Nikdy jsem nic takového neviděla. Nemám slov,“ řekla Catherine, která byla neobvyklým výjevem opravdu šokována.

Žena uvedla, že stádo nejprve postávalo na opačné straně mostu, když najednou vskočilo do silnice. „Stála jsem tam a byla naprosto v šoku. Nikdy jsem neviděla takto vyděšené jeleny,“ uvedla Veerhusenová.

Mnoho zvířat je kvůli lovecké sezóně dezorientováno

Situaci přihlížel i Denny Benyshek, který je lovcem. „Když jsme je spatřili, zpomalili jsme. Vedoucí jelen najednou skočil do silnice a tři další laně ho následovaly až k okraji mostu,“ řekl muž. Místní ochranář Ron Lane z iowského oddělení přírodních zdrojů uvedl, že stádo bylo nejspíš překvapené, protože daný most je relativně nový (otevřen byl teprve v říjnu).


Lane rovněž uvedl, že zrovna probíhá lovecká sezóna, kvůli níž je mnoho zvířat vytlačených ze svých přirozených stanovišť a stáda tak mohou být dezorientovaná. „Vypadá to, že se chtěli dostat přes silnici, ale nevěděli, kudy,“ podotkl Lane. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek