KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

VIDEO: Rychle jedoucí tank běloruské armády dostal ve městě smyk, odnesla to lampa a strom

Zkouška na vojenskou přehlídku běloruské armády v hlavním městě Minsku musela být přerušena, když se jednomu z tanků v koloně podařilo ve vysoké rychlosti dostat na hlavní třídě metropole smyk, porazit sloup veřejného osvětlení a strom.

...

Incident zachytila na kameru řada přihlížejících. Tank se během zkoušky na chystanou vojenskou přehlídku v hlavním běloruském městě Minsku blížil po jedné z hlavních tříd k centru města, když řidič ve vysoké rychlosti ztratil na mokrém asfaltu nad kolosem kontrolu a otočil jej o 180 stupňů. Stroj se podle všeho snažil dohnat zbytek kolony.

Při nárazu tank srazil strom a sloup veřejného osvětlení. Incident také uvolnil jeden z elektrických drátů vedoucích nad vozovkou, který spadl přímo na hlavu veliteli tanku. Náraz však zřejmě nebyl příliš silný, tankistu lze krátce poté vidět, jak svépomocí havarovaný stroj opouští, zatímco kolem něj projíždí zbytek vojenské kolony.

Běloruské Ministerstvo obrany oznámilo, že za havárií tanku stál silný déšť a mokrá vozovka.

ДТП с танком. Не часто такое увидишь #minsk #belarus #instabelarus #instaminsk
Příspěvek sdílený Ira Golovchits (@ira_golovchits),

„Technická kontrola ukázala, že vozidlo fungovalo zcela bez závad,“ řekl mluvčí ministerstva Vladimir Makarov, který poznamenal, že rychlá reakce řidiče zřejmě pomohla zabránit ještě většímu poškození tanku.

Byť by se na první pohled mohlo zdát, že 40tunové ocelové monstrum není tak snadné poškodit na běžné městské silnici, sloup zanechal v reaktivním pancíři na boku tanku výraznou trhlinu, kterou bude nutné opravit.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek