KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

VIDEO: Středoškolský dozorce v Saúdské Arábii shromažďoval studentky pomocí hole a živého hada

Na veřejnost pronikly přinejmenším kontroverzní video záběry zachycující středoškolského dozorce v Saúdské Arábií, který měl údajně shromažďovat studentky pomocí tyče a živého hada.

...

Video, které bylo před několika dny natočeno ve škole ve městě Rijád, zobrazuje muže, který „nahání“ skupinu zahalených dívek zpět do budovy za pomocí úderů tyče o zeď.

V dalším záběru je muže možné vidět, jak kráčí za jednou ze studentek, při čemž v ruce drží živého hada.

Saúdská feministka a absolventka právnické fakulty, která nyní žije ve Spojených státech a která videozáběry zveřejnila na Twitteru, řekla: „Dozorce, který bil dívky tyčí, si našel další kreativní způsob, jak terorizovat mladé ženy,“ a pokračovala: „Jedinou povinností středoškolského dozorce je zajistit, aby ženy byly drženy jako v kleci, než pro ně přijede jejich poručník.“

„Každou dívku, která navštěvuje střední a vysoké školu, „chrání“ muž. Dozorce zajišťuje, že dívka neopustí školu s nepříbuzným mužem.“

„Když jsem byla rebelská teenagerka, vždy jsem si sundala závoj, jakmile jsem se dostala ke svému autu. To zpravidla dozorce rozzuřilo a nahlásil mě,“ dodala.

Saúdská Arábie minulý rok v prosinci údajně zvažovala plány s cílem varovat žáky a studenty škol před „westernizací“ a ateismem.

Saúdské ministerstvo školství mělo údajně připravovat projekt zvaný „Imunita“, který je popisován jako „očkování“ dětí proti myšlenkám, které by mohly ohrozit jejich „ideologickou bezpečnost“.

Na seznam hrozeb, kterým saúdské děti údajně čelí, ministerstvo uvedlo westernizaci, ateismus, liberalismus a sekularismus.


Autor: VoZ

Zdroj: YouTube

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek