KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

VIDEO: Švédský policejní komisař prosí vládu o pomoc s no-go zónami

Policejní komisař ze Švédska Dan Eliasson poprosil vládu o pomoc ohledně množících se no-go zón, kde je bezpečnostní situace kvůli přibývajícím migrantům kritická. Eliasson upozornil na to, že se švédské policejní síly nadále nemohou zabývat „pokračujícím kulturním obohacováním.“

...

Odborník na výzkum destabilizace zemí varuje před občanskou válkou

„Pomozte nám, pomozte nám,“ říká komisař v novém videu. „Potřebujeme pomoc od místních zastupitelstev. Musíme jednat společně, abychom tuto krizi zvládli. Počet ohrožených oblastí se zvýšil,“ řekl Eliasson.

Komisař není jediným Švédem, který varuje před rostoucím nebezpečím v zemi. „Obávám se, že je to konec dobře organizovaného, slušného a rovnostářského Švédska tak, jak jej známe. Osobně bych nebyl překvapen, kdyby se objevila nějaká forma občanské války. V některých částech země tato válka pravděpodobně už začala,“ uvedl Johan Patrik Engellau, odborník na výzkum destabilizovaných zemí.


Podle médií se v zemi formují ozbrojené islamistické skupiny

Podobné zprávy se objevují i v médiích, podle nichž se v zemi formují ozbrojené náboženské skupiny označované jako islámské milice, které převzaly pod kontrolu mnoho oblastí ve Švédsku.

„V některých částech Stockholmu existuje naprosté bezpráví,“ řekl policejní šéf Lars Alversjø. „Právní systém, který je součástí každé demokratické společnosti, se ve Švédsku zhroutí,“ dodal.

Magnus Ranstorp, který se zabývá výzkumem terorismu a radikalizace, uvedl, že „smysl pro spravedlnost a mír ohrožuje skutečnost, že policie přestává situaci zvládat a vše se jen zhoršuje.“„Švédsko je v katastrofální situaci,“ řekl Ranstorp. 


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek