Turecké jednotky spolu s členy Svobodné syrské armády, která získala záběry z džihádistického vězení

Ženy přežívaly v celách potmě, často byly vystavovány bití a znásilňování

Sexuální otrokyně byly drženy v buňkách širokých zhruba jen jeden metr, kde mohly sotva roztáhnout své paže. Vyděšené ženy odsud byly vysvobozeny tureckými silami, které na vězení nacházející se v syrském města Al-Báb zaútočily.

Ženy byly Islámským státem zajaty a drženy jako sexuální otrokyně, s nimiž bylo v celách bez oken zacházeno jako se zvířaty. Musely zde přežívat v nelidských podmínkách, ve tmě a pravidelně byly vystavovány mučení, znásilňování a bití.

Vojáci ze Svobodné syrské armády, kteří jsou součástí tureckých jednotek, zveřejnili záběry zevnitř vězení a ukázali tak děsivé podmínky, ve kterých musely ženy žít.

Turecké síly zabily v Al-Bábu 56 džihádistů

Do své cely se vrátil i jeden z bývalých vězňů Islámského státu, který zde byl držen po dobu několika měsíců. Na zdech této cely, z níž byl vysvobozen, zanechal syrský muž báseň.


Město Al-Báb spadající pod provincii Aleppo leží poblíž syrské hranice s Tureckem. Turecká armáda uvedla, že bylo ve městě zabito 56 radikálů za podpory letecké koalice vedené Spojenými státy americkými.

Armádní mluvčí uvedl, že při náletech zahynulo 11 džihádistů, zbytek byl zabit během dělostřelecké palby a pozemních bojů. Turecký ministr obrany Fikri Isik uvedl, že město, které leží jen 24 kilometrů od tureckých hranic, bude brzy plně osvobozeno od všech radikálů.


Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

Foto: Reuters