KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

VIDEO: Turečtí demonstranti omylem spálili během protestů místo holandské vlajky francouzskou trikoloru

Skupina tureckých demonstrantů sama sebe zesměšnila poté, co na protest zapálila špatnou trikolóru. Namísto holandské byla podpálena francouzská, za což si skupinka Turků vysloužila výsměch na sociálních sítích. 

...

Turci vyjádřili ochotu zemřít za svou zem

Muži údajně protestovali proti odmítnutí nizozemské vlády nechat turecké ministry jednat v rámci shromáždění u příležitosti roztržky mezi oběma zeměmi. Na videu je vidět skupina mužů, kteří se v sobotu sešli na náměstí Cumhuriyet Samsun v severním Turecku. S sebou si přinesli vlajku, kterou polili hořlavinou a poté podpálili.

„My - mladí turečtí občané - jsme připraveni zemřít pro naši zem a pod naší vlajkou kdekoliv a kdykoliv,“ uvedli protestanti. Poté, co vlajka vzplála, začali muži zpívat tureckou hymnu. Jenže vlajka, kterou pálili, vůbec nebyla nizozemská, ale připomínala spíše vlajku francouzskou.

Turecko chce zrušit dohodu o přátelství s Nizozemskem

Napětí mezi Tureckem a Nizozemskem v posledních dnech rychle eskaluje. Obě země jsou v rozporu od loňského dubna, kdy Nizozemsko varovalo Ankaru kvůli zasahování do jeho záležitostí poté, co úředník tureckého konzulátu požádat Turky žijící v Nizozemsku, aby konzulát informovali o lidech urážejících Turecko. Tureckému ministrovi zahraničí bylo na to konto zakázáno do Nizozemska cestovat.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan uvedl, že se Nizozemsko chová jako „banánová republika,“ v níž jsou znatelné „zbytky nacismu“. Nizozemský premiér Mark Rutte na to konto uvedl, že by se Turecko mělo za svá prohlášení omluvit, neboť Nizozemsko bylo ve skutečnosti nacisty násilně okupováno. Obdobně jako Nizozemko, zakázalo v úterý i Turecko nizozemskému velvyslanci vstup na své území a zrušilo veškeré diplomatické lety mezi oběma zeměmi, stejně jako vládní jednání na vysoké úrovni.

„Děláme přesně to, co nám udělalo Nizozemsko,“ uvedl turecký vicepremiér Numan Kurtulmus. Kurtulmus rovněž řekl, že jeho vláda doporučila, aby Evropský parlament zrušil oficiální dohodu o přátelství mezi Tureckem a Nizozemskem.


Autor: ElS

Zdroj: Gazete Duvar

Foto: YouTube

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek