KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

VIDEO: V Dubaji hořel jeden z nejvyšších obytných mrakodrapů světa, nikdo nezemřel

V Dubaji hořel 352 metrů vysoký mrakodrap The Torch (Pochodeň), který je jednou z nejvyšších obytných budov světa. Z celkem 86podlažního mrakodrapu byli včas evakuováni všichni obyvatelé, na rozdíl od požáru londýnské Grenfell Tower však nedošlo k žádným úmrtím. K incidentu došlo dnes v noci. 

...

Mrakodrap už jednou vyhořel před dvěma lety

Oheň se výškovou budovou šířil relativně rychle, na znepokojujících záběrech jsou vidět plameny, které se vyšplhaly až do nejvyšších pater. Z budovy padaly kusy trosek, zatímco ji obklopili vyděšení obyvatelé a hasiči.


Požár sledovalo mnoho přihlížejících,kteří sdíleli fotografie a videa na sociálních sítích

Mrakodrap ležící v turistickém středisku Spojených arabských emirátů nevyhořel poprvé, poničen ohněm byl už v roce 2015. Budova má podle všeho dosti podobné obležení, jako londýnská Grenfell Tower. V jejích útrobách však zahynulo nejméně 80 lidí. Předpokládá se, že se požár rozšířil z 63. patra, některé zdroje však uvádějí 67. patro, jiné dokonce 9. patro.


Jeden z obyvatel, kteří zde žijí v celkem 676 bytech, uvedl, že trvalo zhruba 10 minut, než se z 50. patra dostal dolu po požárním schodišti. Mrakodrap však byl podle místních úřadů „úspěšně evakuován.“ Podle dubajské civilní obrany se podařilo dostat požár pod kontrolu během zhruba dvou hodin.


Požár pohltil i některá z aut zaparkovaných u budovy

Fotky a videa z místa sdílelo na sociálních sítích mnoho místních obyvatel, kteří popsali, jak to na místě vypadalo. „Oheň se rozšířil a poničil i zaparkované automobily,“ uvedla jedna ze svědkyň požáru Sabine Abu Sabaa. Podle bezpečnostních zdrojů nebyl na místě nikdo zraněn, k uhašení požáru byly nasazeny čtyři protipožární jednotky. Příčina požáru zatím není známa.


„Pokud jste uvnitř, utečte ven! Požár se šíří velice rychle," varoval jeden z uživatelů Twitteru

The Torch Tower je se svými 352 metry pátou nejvyšší obytnou budovou světa, ještě v roce 2011 byla vůbec nejvyšší. O rok později ji však porazila sousední Princess Tower. Budovu zasáhly plameny i v únoru roku 2015, z budovy tehdy byly rovněž evakuovány stovky obyvatel.

Dubaj nyní po řadě požárů zavedl přísnější pravidla pro výběr materiálu, který je používán k obkladu budov. Právě kvůli vnějším obkladům se oheň dnes v noci tak rychle rozšířil do horních pater, podobně jako tomu bylo u Grenfell Tower. Jenže protipožární ochrana Grenfell Tower na rozdíl od Pochodně zcela selhala a i to byl důvod, proč v ohnivém pekle zůstalo tolik lidí. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek