KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

VIDEO: Veganští aktivisté se svlékli v rámci „krvavého“ londýnského protestu

Veganští aktivisté uspořádali hrozivě vyhlížející protest proti produkci masa, který se odehrál na londýnském Trafalgarském náměstí.  Nazí a potřísnění falešnou krví se aktivisté zabalili do průhledného plastu a naléhali tak na kolemjdoucí, aby se vzdali spotřeby masa. 

...

Vegani chtějí poukázat na soucitný způsob života

Akci uspořádali členové organizace Direction Action Everywhere, kteří se tak stali součástí globálního protestu k ukončení či omezení spotřeby masa. Aktivisté se zabalili do průhledného plastu evokujícího obaly, v nichž se maso běžně prodává v supermarketech, a nazí se nechali potřísnit falešnou krví, aby tak umocnili hrozivý dojem z celé scény.

Spřízněné protesty tohoto typu jsou plánovány také v Brazílii, Kanadě, Německu, Peru a USA. „My, jakožto vegani, chceme jiným lidem ukázat, že existuje i soucitný způsob života stejně jako způsob zacházení se zvířaty,“ řekl jeden z protestujících.


Podobné akce pořádá i aktivistická organizace PETA

„Chceme zastavit krutost páchanou na zvířatech, zastavit obchod s masem, s kožešinami i kůží. Chceme lidem ukázat, že se dá žít i bez živočišných produktů,“ dodal aktivista.

Záběry z protestu ukazují tři příznivce Direction Action Everywhere, kteří leží skrčení v krvi před Národní galerií v Londýně. K tomu jsou z okolních reproduktorů vysílány různé texty hlásající například „To není jídlo, to je násilí.“ Podobný protest provedla v roce 2014 i organizace PETA u příležitosti Světového dne veganství.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek