KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

VIDEO: Přes 180 migrantů slavilo v ulicích vstup do EU, když zaútočili na hraniční plot v Ceutě

Více než 180 migrantů zaplnilo ulice španělské enklávy Ceuta poté, co se jim podařilo překonat hraniční plot oddělující Maroko od tohoto území spadajícího pod EU. Bezpečnostní pracovníci nebyli schopni migranty zastavit poté, co zaútočili na plot v pondělních ranních hodinách. 

...

Migranti překročili plot ještě za tmy

Záběry z incidentu vysílané v místní televizi ukázaly, jak se migranti ze subsaharské Afriky dostali přes hraniční plot z marocké strany, zatímco ještě panovala tma.


Když se jim podařilo překážku překonat, začali svůj vstup na území EU oslavovat bujarými pokřiky, spínáním rukou i klečením na zemi.


Ceuta a Melilla jsou španělskými územími, která mají společnou hranici s Marokem. V důsledku toho se staly vstupními body migrantů z Afriky, kteří se zoufale snaží dostat do Evropy a pravidelně se pokoušejí překonávat hraniční ploty, plavat podél pobřeží nebo se skrývat ve vozidlech překračujících hranice.

Minulý týden překonalo plot 73 jedinců

Migranti, kteří se dostanou do Ceuty, bývají obvykle převezeni do přijímacího střediska, kde mohou požádat o azyl ve Španělsku.


Ceuta je chráněna dvojitým drátěným plotem v délce pěti kilometrů, na 5,5 metru vysokém plotu je ostnatý drát, který při pokusech o překročení způsobuje migrantům četná zranění. Minulý týden zaútočilo na plot zhruba 200 uprchlíků, 73 z nich se přechod podařil. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek