KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

VIDEO: Zděšení cestující na palubě letadla Air France sledovali, jak se rozpadl motor. Pilot nouzově přistál

Cestující letadla společnosti Air France zachvátil strach poté, co se jeden z motorů letadla nad Atlantským oceánem rozpadl.

...

Ve výšce zhruba 11,5 km se Airbusu A380 náhle ustřelila část krytu motoru, což donutilo pilota změnit plánovanou dráhu letu a přistát v kanadském městě Goose Bay.

Stovky cestujících na palubě zažily naprosté zděšení, když pocítily „hlasitou ránu a silné vibrace“ a viděly, jak byl motor za letu „rozerván“. Jeden z cestujících následně uvedl, že „byli jen rádi, že jsou zase na zemi“.

Šokující záběry zveřejněné na Twitteru zachycují rozdrcený motor z okna letadla. Další video zaznamenávající nouzové přistání letadla bylo natočeno pozorovateli sedícími v autě nedaleko letiště v Goose Bay.

Cestující si však krátce poté mohli oddechnout, protože letadlo zdárně a bezpečně přistálo ve městě Goose Bay na kanadském ostrově Newfoundland.

Společnost Air France ve svém vyjádření na sociálních sítích uvedla: „Letadlo AF66 bezpečně přistálo. Air France se o zákazníky nyní stará a probíhá přesměrování jejich tras. Zaznamenán technický problém. Letadlo bylo v rámci bezpečnostních opatření přesměrováno na letiště Goose Bay YYR, kde proběhne technická kontrola.“


Letadlo AF66 je poháněno čtyřmi motory od americké firmy Engine Alliance, která o svých motorech tvrdí, že díky nižší spotřebě paliva, většímu doletu a většímu užitečnému zatížení ušetří 6 milionů dolarů (132 milionů Kč) ročně.

Společnost dále uvádí, že jejich motor s označením GP72000 je „zkonstruován pro větší spolehlivost a nižší náklady na údržbu, které s ní přicházejí“. Z necelých dvou set Airbusů 380 je motory firmy Engine Alliance poháněno 125 letadel.

Goose Bay je prvním letištěm, které je při letu ze severu Evropy do Ameriky dostupné pro přistání velkého letadla.

Aerolinka Air France potvrdila, že jeden ze čtyř motorů letadla byl „vážně poškozen“, nicméně že jeho posádka se s touto krizovou událostí vypořádala „perfektně“.

Na palubě Airbusu A380 se nacházelo 496 cestujících a 24 členů posádky. Jedná se o největší cestovní letadlo na světě.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek