KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

VIDEO: Ze Středozemního moře bylo vytaženo přes 4 000 migrantů, mezi nimi i křičící děti

Ve Středozemním moři byl natočen záznam, na němž jsou vidět záchranáři vytahující z vody křičící a plačící děti migrantů. Záběry Italské pobřežní stráže ukazují, jak posádka pluje směrem k přeplněné lodi, u jejíchž boků křičí z vody o pomoc zhruba pět dětí. 

...

Italská pobřežní stráž zkoordinovala 20 záchranných operací

Ze strany pobřežní stráže jsou na videu slyšet výkřiky „Ne, ne, ne! Zůstaňte v klidu!“ když se několik migrantů rozhodlo skočit z lodi v zoufalém pokusu dosáhnout záchranného plavidla. Záchranáři mezitím házeli topícím se dětem záchranné kruhy a snažili se je dostat k sobě na loď.

Na záběrech je vidět malá dívka, která se s křikem snažila chopit rukou záchranářů, aby ji vytáhli. Jen ve středu bylo z moře vytaženo až 4 100 lidí, přičemž Italská pobřežní stráž zkoordinovala celkem 20 záchranných operací.

Migranti byli nalezeni na palubách 12 nafukovacích raftů, dvou člunů a pěti menších lodí. Podle evropské pohraniční agentury Frontex dosáhlo v červnu italských břehů celkem 24 800 migrantů, což představuje oproti květnu nárůst o osm procent.

Italský ministr vnitra chce uzavřít dohodu s Libyí k omezení obchodníků s lidmi

V prvních šesti měsících roku 2017 vstoupilo na italské břehy celkem 85 000 lidí, což představuje nárůst o 21 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Italský ministr vnitra Marco Minniti ve čtvrtek navrhl uzavřít smlouvu s Libyí ohledně boje proti obchodování s lidmi během návštěvy Tripolisu.

„Vytvoříme smlouvu, abychom osvobodili naše území od obchodníků s lidmi,“ řekl Minniti 13 starostům jižní Libye a vyzval je, aby se proti pašerákům mobilizovali. Města v jižní Libyi se stala první zastávkou mnoha cest nelegálních přistěhovalců do Evropy.

Ministři vnitra EU se dne 6. července zavázali k podpoře naléhavého plánu Evropské komise, který by pomohl Itálii sužované záplavou migrantů přijíždějících po moři. „Máme morální povinnost odstranit tento způsob dopravy, který působí smrt a nepřijatelný tlak na naši zemi,“ uvedl Minniti.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek