KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

VIDEO: Ženy z Iráku zapálily své burky poté, co byla jejich vesnice osvobozena od ISIS

Ženy z Iráku neskrývaly svou velkou radost, když byla jejich vesnice osvobozena od radikálů z Islámského státu. Na oslavu podpálily jeden z největších symbolů útlaku - celoobličejové závoje neboli burky. Některé z žen si u této příležitosti dokonce zapálily i cigaretu. 

...

Video zveřejnil kurdský deník

Obrovská radost žen byla zachycena na video, na němž je vidět, jak si jedna z obyvatelek vesnice sundala závoj, dupla na něj a další z žen jej zapálila.


Jásající ženu obklopovala skupinka dalších obyvatelek z vesnice spolu s dětmi, které se rovněž radovaly ze znovunabyté svobody. Na videozáznamu je také vidět, jak ženy kouří cigarety, zatímco muži tančí kolem.


Není známo, ve které z obcí bylo video natočeno, na Twitteru jej později zveřejnil kurdský deník Rudaw.

Boje o Mosul pokračují, východ města už je osvobozen

Video bylo zveřejněno v době, kdy irácké síly zaútočily na letiště v Mosulu, v jednom z klíčových bojů ke znovuzískání pevnosti, která je stále v držení Islámského státu.

Irácké jednotky podpořila i letecká koalice vedená USA. Podle amerických představitelů zůstává v Mosulu už jen něco kolem 2 000 džihádistů.

Irácké síly už před měsícem prohlásily, že je východní polovina Mosulu od radikálů zcela osvobozena. Vstup do západní části města se očekává v nejbližších dnech.


Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Jestli se neradují předčasně