KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Viktor Orbán: Maďarsko nechce žádné „muslimské vetřelce“

Maďarský premiér Viktor Orbán poskytl rozhovor německému deníku Bild poté, co se minulý týden zúčastnil setkání Křesťanskosociální unie v Bavorsku. V rozhovoru zveřejněném v pondělí premiér uvedl, že si maďarské obyvatelstvo nepřeje otevření hranic a proto země odmítla přijmout uprchlíky. 

...

V letošním roce dojde podle Orbána k „obnovení vůle lidu“

„Mohu mluvit jen za maďarský národ, a ten si nepřeje žádnou migraci,“ řekl Orbán v rozhovoru. „Podle mého soudu není možné, aby lidé měli určitý názor na zásadní problém a vláda jim nevyhověla,“ dodal premiér.

„Většina uprchlíků míří do Evropy, a to nejen proto, že prchají z nebezpečných podmínek, ale také proto, že chtějí využít ekonomických příležitostí,“ uvedl Orbán, který patří v rámci evropských vůdců mezi největší odpůrce uprchlíků a migrantů. „Jako takoví by tito lidé neměli být považováni za uprchlíky, ale spíše za muslimské vetřelce,“ podotkl maďarský vůdce.

Orbán tak opakovaně tvrdí, že pouze sleduje vůli svého lidu, což uvedl i minulý týden na schůzi Křesťanskosociální unie (CSU) v Bavorsku. Maďarský premiér předpověděl, že v roce 2018 dojde k „obnovení vůle lidu“ a zkritizoval ty evropské vůdce, kteří „nedělají to, co lidé chtějí“.

„Problém by se měl řešit v místě vzniku,“ tvrdí premiér

„Rozdíl mezi Maďarskem a Německem v rámci řešení uprchlické krize spočívá v tom, že Německo migranty chtělo a my ne,“ řekl Orbán v rozhovoru s tím, že by se vedoucí představitelé EU měli zaměřit na stanovení podmínek pro řešení problémů v souvislosti s uprchlickou krizí a zabránit potenciálním migrantům v tom, aby se dostali na kontinent.

„Řešením tohoto problému rozhodně není rozdělit lidi, kteří jsou v EU nelegálně, po celém regionu EU,“ uvedl premiér. „Myslíme si, že člověk musí pomáhat tam, kde je problém a nikoliv přivádět přistěhovalce sem,“ dodal maďarský vůdce.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek