KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Vyhladovělí severokorejští vojáci jsou nuceni krást kukuřici, aby ukázali, že jsou „připraveni k boji“

Vyhladovělým severokorejským vojákům bylo nařízeno, aby ukradli kukuřici a ukázali tak, že jsou „připraveni k boji“ a na „bezprostřední válku.“ Kim Čong-unovým armádním důstojníkům bylo údajně nařízeno, aby svým podvyživeným vojákům dovolili krást plodiny, které si pro sebe pěstují chudí občané. 

...

Na severokorejské vojáky jsou uprostřed krize vyvíjeny stále větší nároky

Pchjongjang se často pyšní sílou své armády. Ale vojáci, kteří přežívají jen na chudých přídělech, nyní odnášejí z polí pytle nedozrálé kukuřice, aby ji mohli sníst nebo prodat na trhu. „Mladí vojáci, kteří jsou znaveni neúprosným hladem, často opouštějí armádu, aby mohli krást jídlo. Dokonce i vojenští důstojníci povzbuzují tuto praxi,“ řekl nejmenovaný zdroj z provincie Hamgyong.


„Armádní důstojníci instruují své vojáky už tak vyčerpané z těžkých tréninků, aby jedli kukuřici z pole, protože je válka za dveřmi. Dokonce svým vojákům vyhrožují s tím, že pokud budou podvyživení i přes to, že jedí kukuřici, tak budou mít problémy,“ uvedl zdroj.

Další zdroj vypověděl, že jsou místní obyvatelé stále kritičtější vůči armádnímu personálu i vysoce postaveným důstojníkům za to, že nekrmí své vojáky tak, jak by měli. Vyšší nároky na vojáky se objevily poté, co USA spolu s Jižní Koreou provedla další vojenské cvičení v reakci na vypuštění rakety Hwasong-12 přes sever Japonska.

KLDR rozčílilo další vojenské cvičení v okolí Jižní Koreje

Dva americké bombardéry B-1B ze základny na ostrově Guam provedly společné cvičení se čtyřmi japonskými stíhačkami F-35B a stejně tak s jihokorejskými stíhačkami F-15K. To však opět rozrušilo severokorejského vůdce Kim Čong-una, který nedávno varoval USA před tím, že hodlá odpálit své balistické střely na ostrov Guam.


Americký prezident Donald Trump na to konto řekl, že pokud Pchjongjang něco takového udělá, pak budou USA reagovat „takovým ohněm a zuřivostí, kterou svět ještě neviděl.“ Rusko mezitím naléhá na Washington i Radu bezpečnosti OSN, aby se pokusila celou situaci řešit mírově. Podle Kremlu jsou kontraproduktivní i pokusy ztížit sankce.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek