KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Výlet autobusu s čínskými turisty k vyhořelé Grenfell Tower vyvolal v Británii pobouření

Na první pohled běžný zájezd turistického autobusu vyvolal v Británii silné pobouření. Cílem výletu skupiny čínských turistů byla totiž vyhořelá Grenfell Tower v Londýně, kde letos v červnu zahynulo během požáru až 80 lidí. Řidič autobusu, který byl následně suspendován, tvrdil, se nejednalo o turisty, ale odborníky na ochranu zdraví a bezpečnosti v Číně. 

...

Koordinátorka kampaně Justice for Grenfell prosí lidi o respekt ke stále truchlící komunitě

Turisté z Číny byli ve středu spatřeni, jak vystupují u vyhořelé Grenfell Tower z autobusu a vyndávají si své mobily a fotoaparáty, aby si místo katastrofy mohli vyfotit. Koordinátorka kampaně Justice for Grenfell Moyra Samuelsová tento čin hrubě odsoudila.


Foto: Daily Mail

„Pokud lidé chtějí zármutek někoho jiného vnímat jako turistickou atrakci, co můžeme udělat? Pro přeživší je to velice necitlivé a zneklidňující. Myslím si, že lidské bytosti jsou obecně hrozně necitlivé. Nejedná se o žádné katastrofické porno, lidé by měli mít alespoň špetku respektu,“ řekla Samuelsová.


Foto: Daily Mail

„Dnes mají pohřeb tři lidé, kteří byli součástí této tragédie. Všichni by si měli zapamatovat, že tato komunita stále truchlí,“ dodala koordinátorka kampaně. Autobus s turisty rozhněval i mnoho lidí na sociálních sítích, kteří takové chování označili jako „nechutné.“

Místní obyvatelé vyvěsili kolem věže cedule prosící turisty o nefocení

„Nemohu pochopit tu chorobnou touhu po fotografiích. Pokud už tam člověk jede, měl by mít respekt a nad tragédií přemýšlet, ne si místo fotit,“ uvedl jeden z diskutujících na Facebooku jménem Siobhan Piner.


„Je to nechutné a naprosto neuctivé,“ napsala Margaret Dunneová. Firma BM Coaches provozující zmíněný autobus potvrdila, že byl jeho řidič suspendován a průvodce poslán zpět do Číny. „Chtěl bych se co nejsrdečněji omluvit jménem celé společnosti BM Coaches & Rental Limited za necitlivou akci skupiny, s níž jsme měli smlouvu,“ uvedl provozní ředitel společnosti James Buckingham.

„Tato návštěva byla neoprávněná a společnost podnikne proti příslušnému řidiči potřebné kroky. Takovéto chování se absolutně neslučuje s filozofií, s níž provozujeme naše podnikání,“ dodal Buckingham. Jedná se o nejnovější příklad tzv. „katastrofické turistiky,“ v jejímž rámci se turisté snaží k vyhořelé věži, jejíž snímky oblétly celý svět, dostat a pořídit si zde fotografie a selfie.

To se nelíbí místním obyvatelům, kteří dokonce na místo dali cedule s prosbou, aby lidé místo katastrofy nefotili. „Přestaňte zde fotografovat, prosím. Není to turistická atrakce,“ stojí na jedné z umírněnějších cedulí.


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek