KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Výrobce Nutelly se brání proti obvinění, že používá palmový olej způsobující rakovinu

Firma Ferrero, výrobce oblíbené Nutelly, se brání proti nařčení, že používá do svých lískooříškových čokoládových pomazánek palmový olej, který může způsobovat rakovinu. Na karcinogeny v oleji upozornil už v květnu Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA).

...

Palmový olej zajišťuje hladkou strukturu Nutelly

Podle EFSA jsou látky obsažené v Nutelle velice nebezpečné, i mírná spotřeba může ublížit hlavně dětem, které jsou nejčastějšími strávníky. Kvůli nedostatku definitivních dat pak podle odborníků nelze určit, jaké je bezpečné množství této pochutiny.

Palmový olej byl nalezen ve stovkách produktů známých potravinových značek, největšímu tlaku však čelí právě Nutella. Společnost Ferrero proto zahájila reklamní kampaň ve snaze uklidnit své zákazníky a poukázat na bezpečnost svého výrobku.

Podle výrobce je rozhodnutí o ponechání palmového oleje v Nutelle navzdory bezpečnostním obavám v pořádku - jde údajně o kvalitu, nikoliv o cenu. Olej je používán kvůli tomu, že dokáže vytvořit hladkou texturu Nutelly, což jiné oleje nedokáží. „Výroba Nutelly bez palmového oleje by znamenala nižší kvalitu výsledného produktu, to by byl krok zpět,“ uvedl manažer společnosti Ferrero Vincenzo Tapella.

Jiné oleje by byly mnohem dražší

Řepkový či slunečnicový olej by sice mohl být do výroby čokoládové pomazánky použit, ale zvýšil by náklady až o 22 milionů dolarů (550 milionů Kč). Společnost však tuto informaci nepotvrdila. Jenže zdravotnické organizace varují, že se v palmovém oleji nachází nebezpečná látka, která zde vzniká při ohřátí nad 200 stupňů Celsia.

„Existuje dostatek důkazů o tom, že je glycidol genotoxický a karcinogenní a nebyla stanovena žádná bezpečná hranice pro jeho použití,“ uvedla doktorka Helle Knutenová z EFSA. Podobné látky lze najít i v jiných olejích a margarínech, ale v palmovém oleji jich je daleko více. Ferrero se však brání, že používá pro zpracování oleje jinou technologii, kvůli které nemusí být zahříván na 200 stupňů Celsia.

Obavy ohledně užívání palmového oleje už však vyjádřila i Organizace OSN pro výživu a zemědělství. Palmový olej je rovněž spojován s poškozováním životního prostředí i využíváním levné dětské práce.


Autor: ElS

Zdroj: The Independent

Foto: Flickr

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek