KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Vzpoura v italském uprchlickém centru: Migranti založili požár kvůli smrti ženy

V uprchlickém centru poblíž italských Benátek migranti zapalovali ohně a zablokovali vchod. Sociální pracovníci se museli ukrýt ve svých kancelářích. Násilnosti údajně spustila smrt jedné z migrantek.

...

V táboře zůstal uvězněn personál

Asi 25 zaměstnanců uprchlického centra v severoitalském městě Cona zůstalo v pondělí večer uvězněno ve svých kancelářích kvůli násilnostem ze strany migrantů, kteří v táboře zakládali požáry a zatarasili vchod. Oznámila to italská státní rozhlasová stanice RAI.

Zdivočelí migranti také údajně přerušili přívod elektrické energie do centra.

Na místo dorazila italská pořádková policie, která s pomocí dalších bezpečnostních jednotek vzpouru potlačila. V úterních ranních hodinách donutila vzbouřence uvolnit vchod a propustit uvězněný personál. Řekl to šéf místních policistů Angelo Sanna.

Žádný ze zaměstnanců centra údajně při nepokojích nebyl zraněn.

Zavinila smrt pozdní lékařská pomoc?

Podle informací tiskové agentury Reuters nepokoje vypukly po smrti 25leté migrantky. Sandrine Bakayoková z Pobřeží Slonoviny byla nalezena v bezvědomí v koupelně a následně zemřela údajně kvůli pozdě zavolané lékařské pomoci.

Vzbouřenci vypověděli, že sanitka přijela až 8 hodin po oznámení nehody a Sandrine Bakayoková zemřela krátce po jejím příjezdu. Naopak místní policie a zdravotní a záchranná služba oznámily, že sanitka do uprchlického centra dorazila asi 20 minut po telefonátu na tísňovou linku.

„Čas a místo úmrtí musejí být teprve upřesněny,“ řekl Angelo Sanna a dodal, že „přátelé zemřelé ženy mají pochybnosti o jejím úmrtí a rychlosti poskytnutí první pomoci. Spustilo to jejich protesty.“

Podle rádia Il Sole-24 Ore již v minulosti údajně vedení uprchlického tábora čelilo obvinění z finančních machinací a špatného zacházení s migranty.

Původní kapacita zařízení byla pouze 15 lidí, ale v současné době zde žije až 1500 migrantů. Řada z nich přebývá ve stanech. Podle policistů smrt ženy přímo nesouvisí s podmínkami v přeplněném táboře, ale tento incident by mohl urychlit plánované zlepšení poměrů v táboře.


Autor: jil

Zdroj: La Nuova di Venezia e Mestre

Foto: © Rossi / Errebi / Ropi / Global Look Press

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek