KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Webová stránka určená sedmiletým dětem vyučuje o pokročilých sexuálních pozicích

Webová stránka pro sexuální výchovu dětí se kvůli svým explicitním kresbám dostala pod palbu kritiky. Stránka byla určena už dětem ve věku od 7 let, jimž měla vysvětlit různé sexuální techniky, jako například „orální techniku dvou prstů,“ či sexuální pozici „hluboké jeskyně.“ Internetovou stránku provozuje belgická společnost Sensoa, která se zabývá sexuálním zdravím. 

...

Jeden z otců dětí studujících příručku nazval její obsah „perverzním“

Na webových stránkách organizace jsou popsány a ilustrovány explicitní sexuální akty, informace o antikoncepci, pohlavních chorobách i různé sexuální polohy a hračky. Belgickým dětem je zde předkládáno, jak probíhá orální sex, například metoda „twist and shout,“ nebo sexuální pozice „hluboké jeskyně.“


Foto: CEN

Je zde popsána i technika „hummingbird,“ čímž je myšlen rychlý pohyb jazyka přes penis napodobující mihotavá křídla kolibříka. „Tuto techniku můžete využít všude, od varlat až po špičku penisu,“ píše se v ilustrované internetové příručce.

Webová stránka byla původně určena 15letým dětem, ale na belgických školách byla doporučena i dětem od sedmi let věku. Podle belgických médií se toto doporučení objevilo v „Průvodci pro mládež,“ příručce, která je podporována vlámskou vládou.


Foto: CEN

Frederic Leire, otec dvou dětí ve věku 7 a 9 let, řekl, že jeho děti dostaly tuto příručku ve škole. Leire uvedl, že byl šokován tím, jak je příručka explicitní a detailní. „Dokonce bych ji označil za perverzní,“ okomentoval příručku otec malých dětí. „Je sice dobře, že existuje taková webová stránka, ale nemyslím si, že se děti budou ptát na to, kolik sexuálních pozic existuje nebo zda potřebují nějaké léky k uspokojení sexuálního potěšení,“ řekl Leire.

Podle kritiků by podobné informace měli svým dětem předávat hlavně rodiče

Zastřešující organizace zabývající se katolickou výchovou byla rovněž šokována obsahem vzdělávacích stránek. Mluvčí Nadace katolického vzdělávání Marijke van Bogaertová uvedla: „Je na rodičích, aby o tomto problému hovořili se svými dětmi. Měli bychom předávat tyto informace 11 a 12letým dětem tak, aby byly přizpůsobeny jejich věkové skupině.“


Foto: CEN

Vlámský ministr kultury a mládeže Sven Gatz však s tímto tvrzením nesouhlasí a tvrdí, že ti, kdo jsou proti takovéto sexuální výchově, poukazují na nový druh prudérního chování. „Jsem zastáncem otevřených rozhovorů o sexualitě, bez jakéhokoliv tabu. A to je přesně cílem této stránky s explicitními kresbami,“ řekl ministr.

Mluvčí společnosti Sensoa Boris Cruyssaert uvedl, že jsou webové stránky určeny především mladistvým od 15 let věku. „Ale pro děti ve věku 10 až 11 let neexistuje žádná podobná stránka, která by jim poskytovala komplexní odpovědi. Je jednoduše lepší, když navštíví stránky allesoverseks.be,“ řekl Cruyssaert. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Absolutní hnus. Peklo.