KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Wikileaks: Clintonová věděla o zásilkách amerických zbraní pro Al-Káidu a ISIS

Šéf Wikileaks Julian Assange tvrdí, že má důkaz o tom, že Hillary Clintonová lhala pod přísahou, když podávala veřejně své svědectví ohledně dodávek zbraní do Libye po teroristických útocích v Benghází v roce 2013. Wikileaks má dle svého zakladatele k dispozici celkem 1 700 e-mailů, které údajně dokazují, že bývalá ministryně zahraničí USA o dodávkách zbraní pro syrské rebely lhala. 

...

Clintonová uvedla, že o zaslání zbraní do Turecka, Libye a Sýrie neměla žádné povědomí

Assanage uvedl, že si byla Clintonová ve skutečnosti plně vědoma angažovanosti Spojených států amerických ve vyzbrojování rebelů v Libyi i ve snaze pomoci jim zbavit se bývalého libyjského vůdce Muammara Kaddáfího. Existují věrné důkazy o tom, že ty stejné zbraně nakonec doputovaly i do rukou rebelů z Islámského státu v Sýrii.

V rozhovoru pro Democracy Now šéf Wikileaks uvedl, že první várka zveřejněných e-mailů z pošty Clintonové byla jen pouhým začátkem. Assange učinil odvážné tvrzení, že jeho společnost vlastní ještě více e-mailů demokratické kandidátky na prezidenta USA a další várka e-mailů Clintonovou z jejích nekalých praktik jednoznačně usvědčí.

Podle Wikileaks totiž tyto e-maily obsahují důkaz o tom, že Clintonová lhala pod přísahou a a byla si plně vědoma zásilek zbraní pro Al-Káidu i Islámský stát. Podle magazínu National Review se Wikileaks snaží napadnout prohlášení bývalé ministryně zahraničí, které poskytla po teroristickém útoku v Benghází v roce 2013.

Clintonová tehdy ve veřejném svědectví uvedla, že neměla žádné povědomí o zaslání zbraní do Libye, Turecka či Sýrie. „Nemám o tom žádné informace,“ uvedla demokratka poté, co jí byla otázka ohledně zbraní položena.


Hillary Clintonová. Foto: Wikipedia

Kandidatura bývalé ministryně zahraničí by mohla dostat zásah

Byl to senátor Rand Paul, který tehdy Clintonové položil usvědčující otázku. Paul upozornil na zprávy o tom, že z Libye vyjíždějí lodě se zbraněmi a Clintonové se zeptal, jestli o těchto převozech něco ví. Výslovně se zeptal, zda jsou Spojené státy (nebo přímo bývalá ministryně) jakkoliv zapleteny do převodu, nákupu a prodeje zbraní z Libye do Turecka.

V reakci na tuto otázku Clintonová uvedla, že to s ní nikdo nikdy nijak neprobíral. Paul se však nenechal odradit a vyvíjel na Clintonovou další nátlak, ona nicméně jakékoliv zapojení své osoby do prodeje zbraní kategoricky popřela.

Je důležité si uvědomit, že když Paul otázku pokládal, byla Hillary Clintonová pod přísahou. Pokud by tedy byly její tehdejší výroky prokazatelně lživé, mohla by být usvědčena ze lži pod přísahou. Assange tvrdí, že e-maily, které má k dispozici, tuto lež potvrzují.

Obsah e-mailů ještě nebyl zveřejněn, ale mnozí pozorovatelé očekávají, že k veřejnému úniku těchto informací dojde velice brzy. Pokud šéf Wikileaks hovoří pravdu, je otázkou, jak nepříznivý dopad by taková skutečnost mohla mít na prezidentskou kandidaturu Clintonové. Kandidátka se už nyní musí potýkat s klesající důvěrou voličů poté, co byla zveřejněna první várka jejích e-mailů, které poukázaly na to, že byla Clintonová během primárních voleb zvýhodněna.


Autor: ElS

Zdroj: Global Research

Foto: Wikipedia

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek