KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

WikiLeaks zveřejnily více než 1 000 osobních e-mailů Clintonové k válce v Iráku

Webové stránky zaměřené na zveřejňování tajných dokumentů WikiLeaks zveřejnily více než 1 000 e-mailů Hillary Clintonové týkajících se války v Iráku. E-maily pochází z doby, kdy Clintonová působila jako ministryně zahraničí Spojených států amerických.

...

Podle Assangeho by tyto důkazy stačily k obvinění

E-maily byly získány z amerického ministerstva zahraničí. Na WikiLeaks byly umístěny v pondělí. Stránka následně tweetnula odkaz umožňující komukoliv nahlédnutí do každé z celkem 1258 elektronických zpráv bývalé ministryně zahraničí Spojených států.

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange už dříve prohlásil, že jeho webové stránky získaly dostatečný důkaz pro FBI k obvinění demokratické kandidátky na prezidenta USA.

Dokumenty by mohl využít Donald Trump

„Mohli bychom přistoupit k obžalobě, ale dokud je ministryní spravedlnosti Loretta Lynchová, Clintonová nikdy obviněna nebude,“ řekl Assange. „Není možné, že by se to mohlo stát,“ dodal.

Nově zveřejněné informace tak budou sloužit nejspíš jen jako politický nástroj pro republikánského kandidáta Donalda Trumpa a v příštích týdnech žádné obvinění proti Clintonové nepadne.


Autor: ElS

Zdroj: The Independent

Foto: Wikimedia

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek