KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

YouTube najme až 10 000 pracovníků, „kleknou“ na násilná či extremistická videa

Server YouTube hodlá najmout více než 10 tisíc pracovníků, kteří budou mít za úkol vysledovat uživatele využívající tuto platformu pro distribuci násilného či urážlivého obsahu. Stejně tak bude jejich úkolem zabránit „manipulaci, obtěžování či mystifikaci“ uživatelů, kteří videa sledují. 

...

I když server zdokonaluje své technické možnosti, stále se raději spoléhá na lidský faktor

„V uplynulém roce jsme podnikli kroky k ochraně naší komunity před násilným či extremistickým obsahem prostřednictvím testování nových systémů pro boj proti nově vznikajícím a vyvíjejícím se hrozbám,“ uvedla generální ředitelka společnosti YouTube Susan Wojcickiová.

Stránka určená pro sdílení videí, která funguje v rámci společnosti Google, přepracovala své zásady, aby mohla lépe ovlivňovat to, jaký typ obsahu se může či nesmí na stránkách objevit. Navzdory velkým investicím do technologií schopných odhalit nevhodný obsah se YouTube stále raději spoléhá na lidský faktor.

YouTube se zaměří i na reklamu

Za posledních šest měsíců prozkoumaly týmy „důvěry a bezpečnosti“ téměř 2 miliony videí. Během této doby bylo odstraněno až 150 000 videí s nevhodným obsahem. Kromě samotných videí se společnost snaží spravovat i sekci komentářů, která je označována jako jedno z „nejtoxičtějších míst internetu“.

„Podnikáme agresivní akce vůči komentářům, v některých případech je i vypínáme,“ řekla Wojcickiová. Video-hostingový gigant rovněž omezuje nevhodný materiál zaměřený na děti. YouTube minulý měsíc rozšířil své pokyny ohledně vynucování odstranění obsahu, který se týká právě dětí a mladistvých. Jedná se o taková videa, která mohou „ohrozit děti, i když to nebylo záměrem uživatele.“

Na příští rok proto YouTube hodlá prostřednictvím Googlu zaměstnat až 10 000 nových pracovníků, kteří budou mít krom kontroly videí a komentářů funkci recenzentů reklamy. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek