KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

YouTube po střelbě v Las Vegas odstraňuje videa s návody na úpravu zbraní

Server YouTube se rozhodl odstranit všechna videa, která divákům ukazují, jak lze pomocí nástavce upravit zbraň tak, aby střílela rychleji. K rozhodnutí došlo po masakru v Las Vegas, kde po útoku střelce, jež využil právě takové úpravy, aby z poloautomatických zbraní vytvořil automatické, zahynulo 58 lidí a stovky dalších byly zraněny.

...

Nadšenci do zbraní si na opatření ze strany YouTube stěžují

Stephen Paddock zahájil svůj smrtící útok z 32. patra hotelu Mandala Bay, přičemž použil několik zbraní, které upravil tak, aby byly schopny pálit do davu fanoušků country festivalu co nejrychleji. Ve dnech následujících po masakru si fanoušci střelných zbraní začali stěžovat, že videa, která obsahují návody na specifické úpravy zbraní, jež při přípravě na útok zřejmě využil i Paddock, náhle zmizela.

V sekci „Střelné zbraně“ na populárním fóru Reddit si jeden z uživatelů stěžoval: „YouTube odstraňuje videa a blokuje kanály se zařízeními pro úpravu zbraní. To myslí YouTube vážně?“ Rozčilený uživatel odkazoval na takzvaná bump-fire zařízení, která dovedou z poloautomatické zbraně udělat automatickou.

„V návaznosti na nedávnou tragédii v Las Vegas jsme se podrobněji zaměřili na videa, která ukazují, jak převést střelné zbraně na automatické a zároveň jsme rozšířili stávající zásady pro zákaz těchto videí,“ uvedl mluvčí YouTube

O nástavce na úpravu zbraní se po masakru zvýšil zájem kvůli strachu, že budou zakázány

Pokyny týkající se obsahu internetového serveru zakazují „obsah, který má v úmyslu vyvolávat násilí nebo podněcovat k nebezpečným či protiprávním činnostem, které představují riziko vážného fyzického poškození nebo smrti.“

Paddockovy výstřely byly provedeny v rychlém sledu, což vedlo k domněnce, že použil automatickou zbraň, která je v USA nelegální. Později se však zjistilo, že střelec pouze použil nástavec, který mu umožnil střílet mnohem rychleji, než kdyby použil standardní poloautomatickou zbraň.

Tyto nástavce, které se hodí k mnoha typům pušek, je možné legálně zakoupit za zhruba 100 dolarů (2 200 Kč). Po vůbec nejsmrtelnější masové střelbě v novodobé historii USA se objevil obrovský zájem o tyto nástavce, jelikož se nadšenci do zbraní obávají, že budou po masakru prohlášeny za nezákonné. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek