
Bez exkluzivní reklamy
Paulův kanál, který sledují miliony lidí po celém světě, byl s okamžitou platností vyjmut z programu Google Preferred, kde se prodávají reklamy pro 5 % nejlepších youtuberů. YouTube rovněž pozastavil původní projekty, které Paul aktuálně vyvíjí.
Reakce YouTube přišla poté, co ani po několika dnech neutichla kauza ohledně youtuberova nevhodného videa z japonského lesa Aokigahara, do něhož se spolu s přáteli vypravil, aby natočil nejznámější útočiště pro sebevrahy na světě.
Během natáčení skupina narazila na tělo oběšeného muže, nad jehož ostatky později youtuber nevhodně vtipkoval, za což se posléze i omluvil.
Proti chování mladého youtubera se postavila i řada osobností ze zábavního průmyslu. Komentáře na YouTube a Twitteru video a mladíkovo chování označily za „odporné“ a „nevhodné“.
Paul chudý nebude
YouTube Paula neodřízl od svého kanálu úplně. Ačkoli youtuber jistě přijde o peníze, které by mu plynuly z exkluzivní reklamy, stále může vydělávat skrze počty sledujících. Což by mu při současných 15 milionech předplatitelů mělo zajišťovat dostatečný příjem.
Magazín Forbes loni odhadoval Paulův příjem na 12,5 milionu dolarů. Paul rovněž vydělává na sponzorských spolupracích a merchandisingu.
Země sebevrahů
Les Aokigahara v průběhu let získal negativní reputaci jako místo, kam nejen japonští obyvatelé chodí ukončovat svůj život. Ostatně Japonsko je jednou ze zemí s největším množstvím sebevražd na světě.
Japonské úřady statistiky úmrtí vlastní rukou nezveřejňují, aby tamnímu lesu nezajišťovaly větší publicitu.
Napříč lesem jsou rozmístěny cedule nabádající potenciální sebevrahy k vyhledání odborné pomoci.
Komentáře (0)