KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

YouTube rozvázal exkluzivní kontrakt s youtuberem, který natočil video s obětí sebevraždy

Společnost YouTube se rozhodla, že přeruší unikátní kontrakt s americkým youtuberem, který v japonském „lese sebevrahů“ natočil posměšné video s tělem tamního sebevraha.

...

Bez exkluzivní reklamy

Paulův kanál, který sledují miliony lidí po celém světě, byl s okamžitou platností vyjmut z programu Google Preferred, kde se prodávají reklamy pro 5 % nejlepších youtuberů. YouTube rovněž pozastavil původní projekty, které Paul aktuálně vyvíjí.

Reakce YouTube přišla poté, co ani po několika dnech neutichla kauza ohledně youtuberova nevhodného videa z japonského lesa Aokigahara, do něhož se spolu s přáteli vypravil, aby natočil nejznámější útočiště pro sebevrahy na světě.

Během natáčení skupina narazila na tělo oběšeného muže, nad jehož ostatky později youtuber nevhodně vtipkoval, za což se posléze i omluvil.

Proti chování mladého youtubera se postavila i řada osobností ze zábavního průmyslu. Komentáře na YouTube a Twitteru video a mladíkovo chování označily za „odporné“ a „nevhodné“.

Paul chudý nebude

YouTube Paula neodřízl od svého kanálu úplně. Ačkoli youtuber jistě přijde o peníze, které by mu plynuly z exkluzivní reklamy, stále může vydělávat skrze počty sledujících. Což by mu při současných 15 milionech předplatitelů mělo zajišťovat dostatečný příjem.

Magazín Forbes loni odhadoval Paulův příjem na 12,5 milionu dolarů. Paul rovněž vydělává na sponzorských spolupracích a merchandisingu.

Země sebevrahů

Les Aokigahara v průběhu let získal negativní reputaci jako místo, kam nejen japonští obyvatelé chodí ukončovat svůj život. Ostatně Japonsko je jednou ze zemí s největším množstvím sebevražd na světě.

Japonské úřady statistiky úmrtí vlastní rukou nezveřejňují, aby tamnímu lesu nezajišťovaly větší publicitu. 

Napříč lesem jsou rozmístěny cedule nabádající potenciální sebevrahy k vyhledání odborné pomoci.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek