KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Z 2,2 milion migrantů, kteří do Evropy od roku 2015 vstoupili, byla deportována pouhá 3 %

Více než polovina přistěhovalců, kteří vstoupili v letech 2015 a 2016 na území Evropské unie, nemá dosud žádný právní status azylanta. A pouhá 3 % z 2,2 milionu nově příchozích byla podle nového průzkumu navrácena do své vlasti. V nově zveřejněné studii, kterou provedlo Pew Reserach Center, se také uvádí, že existuje větší pravděpodobnost, že zamítnutí žadatelé o azyl spíš úřadům „zmizí“ než aby byli deportováni. 

...

Nejvíce schválených žádostí putovalo uprchlíkům ze Sýrie

Vůbec nejsystematičtější studie o největší migrační vlně v Evropě od dob druhé světové války byla provedena výzkumným střediskem Pew Research Center na základě oficiálních údajů Eurostatu. Studie ukazuje, že se evropský kontinent stále ještě nedokázal s migrační krizí efektivně vyrovnat.

Ačkoliv se hlavní pozornost upínala na rok 2015, kdy podalo žádost o azyl celkem 1,3 milionu lidí, v roce 2016 přibylo dalších téměř 1,2 milionu žádostí. Vůbec nejoblíbenějším státem se stalo Německo, kam zamířilo 45 % všech azylantů. Celkem 40 procentům azylantů byla schválena jejich žádost, přičemž nejčastější země původu u schválených případů byla Sýrie.

Z přistěhovalců z Albánie byla přijata jen 2 %, zbytek však stále zůstává v EU

Oproti tomu nejméně imigrantů bylo přijato z Albánie, která netrpí žádnou humanitární krizí. Azyl z celkem 80 000 žádajících Albánců získala pouze 2 %.

To ovšem neznamená, že byl zbytek odmítnutých žadatelů nucen odejít zpět do své vlasti. Celkem 89 % všech albánských přistěhovalců je stále v EU a stále se snaží o získání azylu a pouhých 9 % tento boj vzdalo a rozhodlo se odcestovat. Stejně tak v EU zůstává 77 % Kosovanů, Afghánců a Íránců. Mnoho z nich má přitom zákaz pracovat nebo bydlet v dočasném ubytování provozovaným státem.

Celkem 52 % všech přistěhovalců je pak podle nové studie stále ve fázi žádosti o azyl, která jim zatím nebyla potvrzena ani zamítnuta. Pouze 8 procentům nově příchozích bylo s konečnou platností řečeno, že nemohou v Evropě zůstat. Pobyt většiny z nich - což představuje více než 100 000 lidí - je uveden jako „neznámý.“ To naznačuje, že se tito lidé úřadům ztratili a dost možná se někde v Evropě usadili ilegálně, opustili Evropu, nebo si změnili identitu a pokusili se podat žádost o trvalý pobyt v EU znovu.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek