KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Z fotbalisty natěračem laviček: Wayne Rooney začal s veřejnými pracemi za řízení v opilosti

Bývalý kapitán národního týmu Anglie začal vykonávat veřejné práce za řízení v opilosti v centru pro postižené. Celkem musí odpracovat 100 hodin.

...

100 hodin za řízení v opilosti

Náplní Rooneyho práce je mimo jiné natírání laviček, kterým má hrotový hráč Evertonu odpracovat své řízení v opilosti, kdy kromě sebe vezl po večeru stráveném v baru i úřednici Lauru Simpsonovou. Informace o Rooneyho prohřešku zaskočila především jeho manželku, která čeká jejich čtvrté dítě a s předchozími třemi dětmi byla v době incidentu na dovolené.

Rooney byl 1. září během jízdy zastaven policejní hlídkou, která mu ve 2 hodiny ráno naměřila trojnásobek povoleného limitu alkoholu v krvi. Rooney se ke svému prohřešku posléze přiznal a bez diskuze přijal rozhodnutí soudu: "Akceptuji rozhodnutí soudu a věřím, že skrze veřejné práce splatím svůj dluh společnosti," prohlásil.


Jen kousek od domova

Centrum pro postižené, v němž Rooney své veřejné práce vykonává, je pouhé 3 míle od jeho luxusního sídla v Pretsbury. Podle svědků se však Rooney do svého dočasného zaměstnání nechal první den odvézt najatým řidičem, který ho později odpoledne rovněž odvezl..

K veřejné práci Rooney nastoupil v 8.40 dopoledne v modré uniformě v podobě bundy, kalhot a kšiltovky, doplněné o černou obuv značky Nike. Rooney k odpracování části svého trestu využil současnou pauzu v Premiere League, která mu poskytla dostatek volného času. Den strávil převážně uvnitř, kde se věnoval údržbě v podobě natírání.

S problematickými hráči mají v této instituci bohaté zkušenosti. Před časem si zde svůj trest odpykával i Rooneyho bývalý kolega z Manchesteru United Carlos Tevez. 

Centrum pro postižené slouží výhradně pro dospělé a zaměřuje se na učení nových dovedností jako je sázení květin či dřevořezba. Výsledná díla jsou často vystavována a prodávána. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek