KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Zabíjení psů na maso v Číně: Gang prodával otrávené injekční stříkačky

Čínská policie oznámila, že odhalila kriminální gang, který prodal celkem 200 000 injekčních stříkaček upravených na šipky k trávení psů. Současně bylo zveřejněno oznámení varující před zdravotním rizikem při požití jimi kontaminovaného masa.

...

Zákazníky gangu byli dodavatelé masa do restaurací

Organizovaný gang z východní Číny obchodoval s jedovatými injekčními stříkačkami, které byly určené k zabíjení pouličních psů. Tato zvířata byla následně ukradena a prodávána na maso do restaurací. Informovala o tom čínská státní média.

Policisté z východočínské provincie Anhui zatkli celkem osm osob, které jsou podezřelé z prodeje 200 000 injekčních stříkaček naplněných silnou dávkou suxamethoniua – přípravku sloužícího k uvolnění svalového napětí. Tohoto přípravku je údajně ve stříkačce dostatečné množství k bezprostřednímu usmrcení zasaženého psa.

Podezřelí injekční jehly doplňovali pružinou a šipkou, aby se s nimi mohlo na psy střílet i z větší vzdálenosti.

Zákazníky gangu byli především obchodníci, kteří shánějí a prodávají psy do restaurací na maso. Zprávu zveřejnila tisková agentura Xinhua s odvoláním na policejní zdroje, které též varovaly občany, kteří toto maso konzumovali, že jim hrozí nebezpečí otravy.

Podle zjištění médií došlo po rozšíření používání těchto otrávených jehel k nárůstu prodeje psů do restaurací. Žádné případy otravy lidí kontaminovaným masem však zatím naštěstí nebyly hlášeny.

Při říjnové razii v doupěti gangu ve městě Enshi policie objevila 4 kilogramy zmíněné chemické látky, 10 000 injekčních jehel a 100 000 juanů (téměř 330 000 korun). Po zbylých nepoužitých jedovatých injekčních stříkačkách policisté stále pátrají.

V Číně se na maso zabije 10 až 20 milionů psů ročně

Konzumace psů je v Číně legální. Podle odhadů organizace Humane Society International je zde každoročně na maso zabito přibližně 10 až 20 milionů psů. Tato čínská tradice má kořeny hluboko v minulosti a mnoho Číňanů stále věří, že konzumace psího masa v létě nosí štěstí a posiluje zdraví. Rovněž se v některých regionech traduje, že psí maso působí preventivně proti některým nemocem a zvyšuje mužskou potenci.

Ve městě Guangxi se od roku 2009 koná o letním slunovratu kontroverzní festival psího masa nazvaný Yulin. Každoročně proti němu neúspěšně protestují organizace na ochranu zvířat. Podle informací listu New York Times se na něm během jednoho týdne sní více než 10 000 psů.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek