KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Základní školy ve Skotsku plánují společné toalety pro chlapce a dívky

Základní školy ve skotském Glasgow chtějí vyjít vstříc dětem, které tvrdí, že nemají jasno ohledně své pohlavní identity, a připravují „unisex“ záchody. Oznámila to místní městská rada.

...

Úřad chce vyjít vstříc dětem s nejasnou pohlavní identitou

Vedení města plánuje, že toalety již nebudou označeny piktogramy pro dívky a chlapce, ale společným znakem. Slibuje si od toho snížení šikany, antisociálního chování a pomoc studentům z LGBT komunity (lesby, gayové, bisexuálové a transgender osoby).

Nové toalety budou moci používat všichni žáci a náš průzkum ukázal, že to může pomoci zlepšit chování žáků a snížit šikanu a vandalismus,“ oznámil mluvčí městské radnice.

Pomůže to zlepšit vnímání a situaci LGBT komunity, protože už na základních školách máme děti, které nemají jasno o svém pohlaví a váhají: Mám jít na dívčí nebo chlapecký záchod?“ řekl programový manažer pro vzdělávání na městském úřadě v Glasgow David McEwan.

„Navíc tím ušetříme spoustu místa. Při stavbě nové školy platíme 3000 liber (94 000 korun) za metr čtvereční, takže tím snížíme naše náklady,“ dodal McEwan.

Úpravy toalet jsou již z 50 procent hotové a měly by být uvedeny do provozu do letošního léta.

Část rodičů má z tohoto opatření „vážné obavy“

Vedení města tvrdí, že své plány konzultovalo s žáky i jejich rodiči, ale přesto se proti genderově neutrálním toaletám zvedla vlna protestů. Radní města Malcolm Balfour oznámil, že někteří rodiče z tohoto opatření mají „vážné obavy“.

Balfour se domnívá, že unisex záchody pomůžou LGBT žákům, ale problém je v tom, že v některých případech můžou narušovat soukromí žáků.

Přednosti společných toalet ale podle něj převažují. „Unisex toalety děti učí, že nezáleží na tom, jaké je jejich pohlaví. Dívky, které se cítí být uvězněné v chlapeckém těle, by se mohly cítit při návštěvě klasických toalet nepříjemně. Společnými záchody tento problém vyřešíme,“ dodal Malcolm Balfour.


Autor: jil

Zdroj: Metro

Foto: © Jonathan Drake / Reuters

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek