KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Zdravotní bratr z Německa je podezřelý z více než 80 vražd

Zdravotní bratr, který si v Německu odpykává doživotní trest za vraždu dvou pacientů, je nyní dle policie podezřelým v dalších nejméně 84 případech vraždy.

...

40letý muž, jehož jméno je dle německých pravidel zpravodajství uvedeno pouze jako Niels H., byl odsouzen v roce 2006 za pokus o vraždu a v roce 2015 pak za vraždu. V zařízení, kde pracoval, podával svým obětem smrtelné dávky léků. Příbuzní pacientů, kteří na této klinice zemřeli, vyzvali policii, aby úmrtí hlouběji prošetřila.

V roce 2014 byla pak zřízena speciální komise, aby se zabývala vyšetřováním rozsahu jeho činů, který by z něj mohl učinit nejhoršího vraha v poválečné historii Německa.

Léky, které pacientům podával, způsobovaly selhání srdce či oběhového systému pacientů. Jeho motivací byla dle soudců touha získat uznání za resuscitaci pacientů, které předávkoval.

Během soudního řízení v roce 2015 přiznal, že látku podával přibližně 90 lidem na klinice intenzivní péče ve městě Delmenhorst.

Jeho činy však údajně sahají až do roku 2000 na další kliniku ve městě Oldenburg. Policie uvedla, že tamní personál měl v roce 2001 schůzi, na které probíral abnormálně vysokou míru úmrtí a resuscitací. Nicméně policie o této záležitosti nebyla informována, a Niels H se tak mohl přesunout na kliniku v Delmenhorstu.

Speciální komise nyní analyzuje stovky lékařských záznamů a exhumovala již 134 těl, jejichž vzorky testovala na přítomnost zbytků léku. Celé vyšetřování je pak ztíženo tím, že mnoho pacientů bylo po své smrti zpopelněno.

„Nálezy neustále překonávají ty nejhorší představy. Jednoduše není možné říci, kolik lidí bylo zabito,“ řekl policejní náčelník města Oldenburg Johann Kuhme a dodal, že konečný počet může ještě vzrůst. Nová obvinění se dle jeho slov dostanou k soudu pravděpodobně v roce 2018.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek