Útok byl velice podobný tomu londýnskému

Premiér se zavázal k tomu, že změní liberální postoj své země a že k tak masovému přílivu migrantů, jako v roce 2015, už ve Švédsku nikdy nedojde.Teroristický útok v hlavním městě Švédska spáchal 39letý Rachmat Akilov, který ukradeným nákladním vozem vjel v pátek odpoledne do chodců na hlavní nákupní třídě.

Jednalo se o podobný útok, jaký nedávno spáchal terorista Khalid Masood v Londýně, když najel do skupiny chodců na Westminsterském mostě. Masood zabil 4 lidi a desítky dalších zranil. Podle švédské policie existují mezi těmito dvěma útoky zcela jasná podobnosti.

Útočník ze Stockholmu podle všeho nejdřív provedl průzkum trasy, kudy následně s ukradeným vozem projel. Pod koly vozu zahynuli čtyři lidé a dalších 15 bylo zraněno. Útočník vjel s nákladním automobilem na pěší zónu a následně narazil do obchodního domu.


Rachmat Akilov. Foto: Daily Mail

Ve Švédsku nyní žije protiprávně až 3 000 imigrantů

Následně se ukázalo, že byl Akilov odmítnutým žadatelem o azyl, který měl být ze Švédska již dávno vyhoštěn. Úředníkům se vyhnul zcela jednoduše, dal jim totiž falešnou adresu. Premiér na to konto uvedl, že by každý odmítnutý žadatel měl být ze země ihned deportován.

„Cítím se nesmírně frustrovaný. Pokud je někomu odepřeno vízum, měl by ihned odejít ze země,“ uvedl Löflen. „Teroristé chtějí, abychom se báli. Chtějí, abychom změnili naše chování a přestali žít náš běžný život. To ale neuděláme, nikdy nás neporazí,“ dodal premiér. Podle policejních záznamů žije ve Švédsku až 3 000 odmítnutých žadatelů o azyl.


Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

Foto: Scandinavian Companies and Market