KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Zeď v Calais bránící migrantům ve vstupu na dálnici je nepochopitelně vybavena odemčenými dveřmi

Betonová zeď v Calais, která je určena k tomu, aby zastavila přistěhovalce před vstupem do Velké Británie, byla po celé své délce vybavena odemčenými dveřmi. Bariéra v hodnotě několika milionů liber se táhne v délce zhruba necelého jednoho kilometru podél dálnice N216. 

...

Dveře mají poskytnout rychlý přístup záchranářům

Zhruba čtyřmetrová zeď, která má zastavit uprchlíky a migranty před nástupem na nákladní automobily směřujícími do Spojeného království, je zcela nepochopitelně vybavena dveřmi, které lze bez problému otevřít bez použití klíče.


Podle reportéra Olivera Pritcharda z deníku Daily Star, který bizarní nedostatek odhalil, už migranti zjistili, že mohou dojít ke konci zdi, kde se dostanou na kruhový objezd a odtud se vrátí zpět a z druhé strany dveře otevřou.


Dveře, které jsou na straně u dálnice, mají kliku a zámek, který lze otevřít bez klíče. Dveře mají poskytnout snadný přístup pro záchranáře a zaměstnance údržbových služeb, jenže poskytují přístup i těm, před kterými by měly dálnici chránit.

Podle zdejších pracovníků je zeď zbytečná

„Ta zeď je naprosto zbytečná,“ uvedl v rozhovoru pro Daily Star jeden z místních zaměstnanců. Mluvčí britského ministerstva vnitra na to konto řekl, že „bezpečnost v okolí zdi je odpovědností francouzských úřadů.“


Práce na zdi, která stála britské daňové poplatníky více než 2 miliony liber (58 milionů Kč), byla započata v září roku 2016 a dokončena byla v prosinci téhož roku. Francouzské charitativní organizace i politici napříč politickým spektrem uvedli, že jsou „znechuceni“ výhledem na bariéru přezdívanou „Zeď hanby“.

Zeď se nachází v blízkosti bývalého migračního tábora přezdívaného Džungle, kde migranti tábořili v hrozivých podmínkách s vidinou cesty do Spojeného království.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek