KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Zemřela vítězka Wimbledonu, tenistka Jana Novotná

Tenisový svět truchlí nad ztrátou velké hráčky jeho historie. Ve 49 letech zesnula v neděli po dlouhém boji s rakovinou Jana Novotná. O úmrtí informoval oficiální web Ženské tenisové organizace (WTA).

...

Bývalá světová dvojka ve dvouhře a jednička ve čtyrhře dlouhodobě bojovala s rakovinou, které o víkendu v kruhu svých nejbližších v České republice bohužel podlehla.

K vrcholům její kariéry patřil zisk trofeje ve dvouhře z legendárního Wimbledonu v roce 1998, vítězství v prestižním Turnaji mistryň konaném o rok dříve či 3. místo z olympiády v americké Atlantě (1996).

Jana Novotná s trofejí z Wimbledonu, zdroj: Getty Images

Jana Novotná s trofejí z Wimbledonu, zdroj: Getty Images

Za svou profesionální kariéru vyhrála Novotná na okruhu WTA celkem 24 turnajů ve dvouhře a 76 ve čtyřhře. Ve čtyřhře pak také získala dvakrát stříbro z olympiád v letech 1988 a 1996 a v letech 1995 a 1997 si připsala prvenství z Turnaje mistryň.

Novotná ze světa vrcholového tenisu odešla v roce 1999, o šest let později byla přijata do Mezinárodní tenisové síně slávy. Po ukončení kariéry se věnovala především sportovnímu komentování a působila také jako profesionální trenérka.

„Jana byla inspirací pro všechny, kdo ji znal. Její hvězda bude navždycky zářit v historii ženského tenisu. Nyní chceme vyjádřit hlavně soustrast nejbližším. Naše myšlenky jsou s rodinou Jany,“ sdělil v kondolenci Steve Simon, šéf WTA.

Vzpomínkové video na Janu Novotnou

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek