KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Žena nabídla ubytování „12letému“ Afghánci, který byl ve skutečnosti dospělý a začal jí vyhrožovat smrtí

Matka dvou dětí z Velké Británie v dobré víře nabídla svůj domov údajně 12letému uprchlíkovi z Afghánistánu. Později se však ukázalo, že se jedná o dospělého muže, který ženě i její rodině začal vyhrožovat zabitím. Žena, která ze strachu vystupuje pod falešným jménem Julie, vyzvala vládu, aby prováděla řádné věkové kontroly, které by mohly v budoucnu takovým incidentům zamezit. 

...

Julie si hned všimla, že mladík vypadá daleko starší

Julie uvedla, že žije ve strachu poté, co muž, který se jí představil jako Abdul, vyhrožoval její rodině smrtí, když byl zatčen za napadení členů Juliininy rodiny. Žena vypověděla svůj příběh během emocionálního rozhovoru v pořadu Loose Women na ITV.

Julie moderátorkám Ruth Langsfordové a Aydě Fieldové řekla, že žadatele o azyl vzala do svého domu poté, co byla sociálními službami požádána, aby se o něj postarala jen „na pár nocí“. 

„Když jsem vešla do místnosti, nemyslela jsem si, že právě on měl být tou osobou, kterou měli pracovníci sociálních služeb na mysli. Vypadal tak na 19 let, byl velice tichý a plachý. Nechtěla jsem ranit jeho city, obvykle si k sobě domů neberu teenagery, ale mladší děti.  Pomyslela jsem si však, že potřebuje domov a tak jsem nad tím už více nepřemýšlela,“ popsala Julie své první setkání s Abdulem.

I přes počáteční obavy ohledně chlapcova věku mu Julie velkoryse otevřela dveře svého domova. Později se jí její obavy potvrdily, když s chlapcem navštívila zubaře. „Šli jsme k zubaři a ten ohodnotil Abdulův věk tak na 18 až 21 let. Abdul však tvrdil, že je mu teprve 12, po dohodě tak byl jeho věk zprůměrován na 16 let,“ uvedla dobrosrdečná žena.

Julie řekla, že se Abdul zprvu choval velice příjemně a vychovaně, později však začal být zlý. Žena později zjistila, že mladík vůbec není tou osobou, za kterou se vydával a že byl už dříve v Belgii zatčen za to, že se vydával za dítě. 

„Na začátku byl velmi milý. Byl skromný, velice zdvořilý a přemýšlivý. Ale jak týdny plynuly, začala jsem si na něm všímat změn. Srovnávala jsem ho se svým synem, ale Abdul byl mnohem vyzrálejší než můj syn,“ uvedla Julie.


Julie během televizního rozhovoru vystupovala anonymně

Mladíkův věk byl odhalen v Belgii, to se však k Julii vůbec nedoneslo

„Abdul byl zatčen v Belgii. Absolvoval zde rentgen kostí, který odhalil, že mu není 12 let. Poté byl poslán pryč. Zjistila jsem, že zde následně požádal o azyl jako 17letý. Nechápu, jak je možné, že se tyto informace ke mně vůbec nedostaly,“ podotkla Julie. „Začala jsem se ho bát poté, co jsem mu založila účet na Facebooku. Doufala jsem, že by skrze něj mohl najít svou rodinu, namísto toho se jeho chování dramaticky změnilo a on se začal chovat výhružně,“ uvedla Julie v televizním rozhovoru.

Žena uvedla, že se necítila být v bezpečí, když byla doma s Abdulem sama, nechtěla však, aby byli tomuto potenciálně nebezpečnému člověku vystaveni i ostatní členové rodiny. „Měla jsem obavy o to, kdyby přišla žádost o umístění Abdula do jiné rodiny. Nechtěla jsem, aby se tak stalo, protože vůbec nebyl tím, za koho se vydával,“ řekla Julie.

„Vzpomínám si na jeden den, kdy si šel pro něco do lednice a podíval se na fotografii mě a mé dcery, jako by se mě snažil skrze mou dceru zastrašit. Moje dcera tam stála a já si pamatuji, jak mi běželo hlavou „neotáčej se“. Věděla jsem, co dělá, viděla jsem jej koutkem svého oka, ale pořád jsem šla dál. Šel rovnou za mnou a já jsem stále cítila jeho dech na svém krku, měla jsem pocit, jako bych zkameněla,“ popsala Julie dramatickou scénu.

Abdul navštěvoval extremistické stránky

Julie později zjistila, že její host Abdul navštívil extremistické online stránky a že prostřednictvím zpráv zaslaných rodině a přátelům vtipkoval o tom, jak žije ve Velké Británii a úspěšně se vydává za dítě. „Byla jsem v šoku a říkala jsem si, co to je vlastně za člověka,“ uvedla Julie.

Později bylo nalezeno jiné ubytování, kde by Abdul mohl nastálo bydlet, mladík na to ale reagoval agresivně a začal Julii i její rodinu ostře kritizovat. „Začal na nás slovně útočit, až musel jeden z členů mé rodiny zasáhnout a stoupnout si mezi nás ve strachu, že by mohlo dojít ke zranění. Poté došlo k fyzické potyčce. Já jsem zavolala policii a zeptala jsem se Abdula, proč to dělá,“ řekla matka dvou dětí.

Abdul byl následně zatčen za napadení, Julie však žije ve strachu, že se Abdul jednoho dne vrátí a zaútočí na její rodinu. Když policie mladíka odváděla, řekl: „Všechny vás zabiju. Vím, kde bydlíte“. Julie ve strachu nechala v domě vyměnit zámky, stále má však obavy o své děti, protože Abdul ví vše o chodu domácnosti i o tom, kam děti chodí do školy.

Julie proto nyní apeluje na britskou vládu, aby udělala pro kontrolu totožnosti „nezletilých“ uprchlíků všechno potřebné a aby se tak do rodin dobrovolníků nemohl dostat nikdo, kdo předstírá, že je někým jiným.


Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
bezbřehá naivita sluníček. Takhle blbí lidi by neměli mít občanku, jsou škodliví sobě a lidem o kolo